Sponsor Reklam

Yerel Seçim

Konumuz ''Açlık''

Konumuz ''Açlık''
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Konumuz 'açlık' Ama hangi 'açlık' Bizi biz yapan İnsanlığa açlık mı? Yoksa fani dünyada kalmamızı sağlayan yemeğe açlık mı? Haberlerde, programlarda aynı çarpıcı sunum; işte bu rakamlar ve görüntüler açlığın bütün acımasızlığını ürkütücü bir şekilde gözler önüne seriyor. Bu acımasızlık, bu ürkütücülük o insanların yemek yiyememesinden mi, yoksa Allah'ın verdiği nimetleri onların elinden alan insanlığa aç olanların zalimliğinden mi kaynaklanıyor?

Bir yemeği beğenmediğimizde, tabağımızdakilerin fazla gelip bitiremediğimizi söylediğimizde büyüklerimiz hep hatırlatırlar'ya o derileri kemiklerine yapışan insanları. İçimiz burkulur, yiyeceğimiz varsa da o burukluk iştahımızı kapatır ama kardeşlerimizin hakkı için atarız o kalan son lokmaları ağzımıza. Bizli konuşuyorum çünkü yakıştıramıyorum.

Hiç bir insana bunları görüp de içinde bir sızı olmamasını. Yokluk mu onları biz aciz insanlar tarafından acındıran yoksa yoktan var eden Allah'ın var ettiklerine el koyup onları açlığa bırakan zalimlerin zulümleri mi? Yardım kampanyaları başlatıyoruz kendimizce bu yoksulluğu, sefilliği biraz olsun hafifletebilmek için. Banka hesapları, yardım kutuları yardım mesajları, yardım kumanyaları,yardım....

Bu yardım kampanyalarıyla onlara mı yardım ediyoruz, yoksa onların o hale gelmesinde bizim de parmağımız olduğunu düşüncesinin verdiği vicdan azabının azalmasına mı bu yardımlarımız? Kimsenin kabul etmeyeceği , kendimize bile itiraf edemediğimiz bir yardım mı bu, yoksa masum, kendimiz için değil de sırf ' insanlık namına' bir yardım mı ? Acaba yolladığımız yardımlar mı etkili olur, yüreklerine su serper onların yoksa bir türlü özenmekten kurtulamadığımız, sözlerinden çıkamadığımız zalimlere göğüs gerip onları korumamız, itirazlarımızı, boykotlarımızı sunmamız mı?

Sormak gerek onlara, yanlarına gidip: Size yiyecek getirdik, ilaç getirdik,size yardım edeceğiz, dersek mi daha mutlu olurlar yoksa terk etmediğiniz, uğruna sevdiklerinizi gömdüğünüz bu topraklar için sizinle birlikte olacağız. Siz yiyemiyorsanız biz de yemeyeceğiz, siz giyemiyorsanız biz de giymeyeceğiz, siz alamıyorsanız bizde almayacağız o zalimlerin mallarını. Size bu zulmü yapmaları için yardım etmeyeceğiz onlara. Bu sefaletin içinde bizim parmağımız olmayacak, dersek mi onları sevindiririz ? Şimdi sorumu tekrarlıyorum. Yemeğe açlık, insana açlık mı; hangisi öldürür ?
Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Şile Ağva Köyleri | Şile Haberleri | Bizim Haber Şile | Şile Belediyesi