Sponsor Reklam

Yerel Seçim

Şile'de Okçuluk Eğitimleri 2.Etabı Başlıyor

Şile'de Okçuluk Eğitimleri 2.Etabı Başlıyor
Şile Belediyesi Okçuluk Kulübü 5 okulda 300 öğrenciye ulaşarak okçuluk eğitimlerinin birinci bölümünü tamamladı.

Şile Belediyesi Okçuluk Kulübü okullarda eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte okullarda gerçekleştirilen eğitimlerin birinci bölümü tamamlandı. Ata sporu olan Okçulukta Şile Belediyesi Okçuluk Kulübü ekipler 5 okulda toplam 300 öğrenciye ulaşarak okçuluk eğitimlerini tamamladı.

Kulüp eğitimlerin ikinci etabında 8 okulu ziyaret ederek yaklaşık 500 öğrenci ile buluşacak. Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun girişimleri ile kurulan ve eğitimlerine başlayan okçuluk kulübü eğitimlerde başarılı olan öğrencilerle ulusal ve uluslararası yarışmalarda Şile’yi temsil etmeyi hedefliyor.
Şile'de Okçuluk Eğitimleri 2.Etabı Başlıyor
Şile’de hedef olimpiyatlar
Şile’de spor faaliyetlerinin artması ile ilgili olarak Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, “Şile İçin Hayal Kurduk, Hayallerimizin Peşinden İlerliyoruz. Yeni sporcularımız Şile’den çıkacak. Okçuluk Kulübümüz, futbol kulüplerimiz ve yeni spor merkezimizin açılması ile kurulacak yeni spor kulüplerimiz artık nitelikli sporcular yetiştirecek. 

Hedefimiz olimpiyatlar Şile bir deniz kasabası, neden ülkemizi olimpiyatlarda temsil eden bir yüzücü Şileli olmasın. Hedefimiz spor merkezimizin de açılması ile yüzücülük kulüplerimiz, okçuluk kulübümüz, futbol kulüplerimiz, Uzakdoğu Sporları kulüplerimiz ve diğer kulüplerimizle olimpiyatlarda ülkemizi Şileli gençlerimizin temsil etmesi olacak” sözleri ile Şileli sporcular için hedeflerini dile getirdi.

Şile Okçuluk Kulübü eğitimlerine okul dönemlerinde öğrencilerle devam ederken yaz döneminde ise Halk Eğitim Merkezi ile birlikte vatandaşlara eğitim verecek.
Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Şile Ağva Köyleri | Şile Haberleri | Bizim Haber Şile | Şile Belediyesi