Sponsor Reklam

Yerel Seçim

Ağva Sungurlu Köyünde Hıdırellez Şenliği

Ağva Sungurlu Köyünde Hıdırellez Şenliği
Özel Haber | Tugay Şentürk Hıdırellez, Ortadoğu, Asya ve Anadolu’da kutlanan mevsimlik bir şenliktir. Hıdırellez günü, dünyada darda kalanların yardımcısı olduğu düşünülen Hızır ile denizlerin hakimi olduğuna inanılan İlyas'ın yeryüzünde buluştukları gün olarak düşünülür ve kutlanır. Hıdırellez, her yıl Türkiye’de kışın bitip sıcak yaz günlerinin başladığı tarih olarak kutlanır.

Türkiye genelinde yapılan Hıdırellez şenliğine, Ağva Sungurlu Köyünde de yapıldı. Ağva Sungurlu Köyündeki Hıdırellez şenliğine Şile Belediye Başkanı Sayın Can Tabakoğlu yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Saat 11:00 başlayan şenlikte 11:00'dan 13:00'a kadar Sungurlu Camisinde mevlüt okundu. Ardından 14:00'dan 15:00'a kadar Mehteran Konseri verildi. 15:00'dan 17:00'a kadar gelen misafirlere ikramda bulunuldu.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Şile Ağva Köyleri | Şile Haberleri | Bizim Haber Şile | Şile Belediyesi