Sponsor Reklam

Yerel Seçim

TOKİ’den Şile’ye 112 Adet Ucuz Konut !

TOKİ’den Şile’ye 112 Adet Ucuz Konut !
TOKİ, Türkiye genelindeki sosyal konut projelerine hız kesmeden devam ediyor. İstanbul’da yapılacak olan 1.692 adet yeni konutun ihaleleri gerçekleştirilecek.

İstanbul’daki Projelerin İhaleleri Ne Zaman?
TOKİ olarak bilinen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, ülke genelinde sürdürdüğü dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlara yönelik olarak yaptığı sosyal konut projelerine hızlı bir şekilde devam ediyor. TOKİ tarafından İstanbul’da inşa edilecek olan 1.692 adet ucuz fiyata satılacak olan sosyal konutun ihaleleri düzenlenecek. Konut projelerinin ihaleleri önümüzdeki mart ve nisan aylarında yapılacak. İstanbul’daki sosyal konut projeleri Silivri, Güngören ve Şile ilçelerinde inşa edilecek.

Güngören’de 224 Adet Sosyal Konut
İstanbul ilinde Güngören ilçesinde Tozkoparan Mahallesi’nde yapılacak olan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 224 adet sosyal konut inşaatı ile çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmaları ihalesi 5 Mart 2018 tarihinde saat 14:30’da gerçekleşecek.

Silivri’de 1. Etap 598 Adet Sosyal Konut
İstanbul ilinde Silivri ilçesinde Alipaşa Mahallesi’nde 1. etap kapsamında 598 adet sosyal konutun inşaatı, çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmaları ile ilgili ihale 28 Mart 2018 tarihinde saat 14:30’da gerçekleşecek.

Silivri’de 2. Etap 758 Adet Sosyal Konut
İstanbul ilinde Silivri ilçesinde Alipaşa Mahallesi’nde 2. etap kapsamında 758 adet sosyal konutun, 24 adet ticari yapının, 1 adet okulun, 1 adet caminin inşaatı ile çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmaları ihalesi 29 Mart 2018 tarihinde saat 14:30’da gerçekleştirilecek.

Şile’de 3. Etap 112 Adet Sosyal Konut
İstanbul ilinde Şile ilçesinde 3. etap kapsamında 112 adet sosyal konutun inşaatı, çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmaları konulu ihale 3 Nisan 2018 tarihinde saat 14:30’da gerçekleştirilecek.

Yatay Yapılar Ön Planda Olacak
TOKİ Başkanı Ergün Turan, konut projeleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda TOKİ tarafından 2014 yılından bu yana üç ana esasa dayalı projelerin inşa edildiğini, yöresel mimari standartlarına dikkat edildiğini, mümkün olduğu kadar mahalle konseptine uyulmaya çalışıldığını, TOKİ’nin projelerinin Türkiye’nin son 15 yıldaki başarısının önemlilerinden biri olduğunu söyledi.

Kaynak: https://www.kredimemur.com/emlak/tokiden-istanbula-1-692-adet-ucuz-konut-2918.html
Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Şile Ağva Köyleri | Şile Haberleri | Bizim Haber Şile | Şile Belediyesi