Sponsor Reklam

Yerel Seçim

Kaldırımlar Yayalar İçindir !

Kaldırımlar Yayalar İçindir !
Kaldırımlar Yayalar İçindir !
Yayalar için yapılan kaldırımlar araçların park haline geldi. Görme engellilerin ulaşımının daha rahat ve güvenli olması için kaldırımlara çekilen sarı ve kabartmalı bantlar işgal altında. Pek çok yerde, belediyeler görme engelliler için sarı çizgi yapsa da, ya çizginin önüne elektrik direği dikiliyor, ya araçlar park ediliyor.

Ağva'da sıklıkla görülen kaldırıma araç park etme uyu başladı. Zabıtaların uyarılarını dikkate almayan ve uyarıya da kalmadan araçlarını kaldırımlara park etmemesini öğrenmeyenler yine yayaları mağdur ettiler. Ağva hakkı bu durumun önüne geçilmesini istiyor. Bu hususta kaldırımlara araçlarını park edenlere ceza yok mu ? Cezası var.

Trafik Cezası Madde 61/1-n
Taşıt yolu üzerinde ayrıca yönetmelikte belirtilen haller dışında yaya yollarında park etmek.

2018 Ceza Miktarı (Ceza Tutarı Ne kadar?)
  • 108,00 TL ( Peşin 81,00 TL)
Ceza Puanı (Sürücüler için)
  • 10 ceza puanı
Ceza Kime Uygulanır
  • Sürücülere
Diğer Hususlar – Açıklamalar
Yasaklara aykırı park edilen araçlar, trafik zabıtasınca kaldırılabilir, masraflar ödenmeden araç teslim edilmez. ( Kaynak: Trafik Cezalari )
Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Şile Ağva Köyleri | Şile Haberleri | Bizim Haber Şile | Şile Belediyesi