Sponsor Reklam

Yerel Seçim

İstanbul'da Ekmek Fiyatında Değişiklik Yok

İstanbul'da Ekmek Fiyatında Değişiklik Yok
İstanbul'da Ekmek Fiyatında Değişiklik Yok

Vali Vasip Şahin, İstanbul'da ekmek fiyatlarının değişmediğini ve 1.25 TL'den satılmaya devam edeceğini açıkladı. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal İstanbul'daki ekmek fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı.

"2016'da ki Fiyata Devam"
İstanbul Valisi Vasip Şahin, "İstanbul'da ekmek fiyatlarıyla ilgili şu sonuca varıldı. 2016'nın başından beri 250 gram ekmek 1.25 liraydı. Bugün de 1.25 olmaya devam ediyor. 250 gram ekmek fiyatında değişiklik yok. 200 gram ekmek ise 1 lira." diye konuştu.

"Halk Ekmek İhtiyaç Halinde Üretimi 2 Milyona Çıkarabilir"
İBB Başkanı Mevlüt Uysal ise. "Son günlerdeki dalgalanmadan dolayı bu açıklamayı yapıyoruz. Halk Ekmek üretiminin amacı fiyatlarda dengelemeyi sağlamak ve vatandaşa kaliteli ekmek ulaştırmak. Halk Ekmek, İstanbul'da üretilen ekmeğin yüzde 5-10'unu karşılıyor. Bizim üretimimiz 1 milyon civarında. Kapasite olarak 2 milyona kadar çıkabiliyoruz. Şu anda bizim 250 gram ekmek satış fiyatımız 75 kuruş. Biz esnafımızla rekabet etmek değil, kamu hizmeti veriyoruz. Biz kamu hizmeti yaparken ekmekte de kamu hizmetini ön plana alırsak, 2 milyon kapasitemizi daha yukarıya çıkarabiliriz. Bu tür tedbirler bu dönemlerde normalin üzerinde artış yapanlara karşı alınmış tedbirler." ifadelerine yer verdi.

İstanbul'da ekmek fiyatında değişiklik yok VİDEO


Kaynak: En Son Haber
Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Şile Ağva Köyleri | Şile Haberleri | Bizim Haber Şile | Şile Belediyesi