Sponsor Reklam

Yerel Seçim

Soğuk Kış Günlerinde Kestane Balınız Şile'den

Soğuk Kış Günlerinde Kestane Balınız Şile'den
Soğuk Kış Günlerinde Kestane Balınız Şile'den

Şile Arıcıları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ahmet Can’da Şile Arıcıları olarak ürettikleri Kestane Balının markalaşarak Ülkemizde ve Dünya’da tanınan bir ürün haline geldiğine dikkat çekti.

Ahmet Can Kestane Balı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Şile’de Arıcılık yapmaktayız köylerimizde de birçok noktada arıcılık yapılmakta. Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çatısı altında ürünlerimizi marka olarak üretmekteyiz. Şile Kestane Balı’da bizim en öncelikli üretimimiz ve bu ürünümüz artık Dünya çapında marka olan bir ürünümüz oldu. Bilindiği gibi kestane balı şifalı bal olarak bilinir ve bu nedenle değerli bir baldır, değerli bir ürünümüzdür; işte bu nedenle Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak ürettiğimiz Kestane Balına Türkiye’nin her noktasından talep geliyor ve bizlerde Kargo yoluyla yolluyoruz. Ancak İstanbul’un yakın ilçelerinden gelen talepler karşısında bizler öncelikli olarak İlçemize davet ediyoruz ürünlerimizi yerinde görsünler düşüncesiyle ve Doğal Ürünler Pazarını dolaşmaları ve ürünlerden almaları yönünde önerilerimizi sunuyoruz” dedi.

( Kaynak: Şile Haberleri )
Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Şile Ağva Köyleri | Şile Haberleri | Bizim Haber Şile | Şile Belediyesi