Sponsor Reklam

Yerel Seçim

Daima Özlüyoruz

Daima Özlüyoruz
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Merhaba sevgili Ağva’nın Sesi okuyucuları. Uzun bir aradan sonra tekrardan beraber olmanın heyecanıyla yazıyorum bu satırlarımı... Bugünkü yazım da özlemle ilgili aslında.

Hep bir şeyleri özlüyoruz. Her zaman bir özlem bir arayış içinde buluyoruz kendimizi. Neyi özlediğimizi de tam olarak bilmiyoruz. Eski kendimizi mi özlüyoruz biz? Yoksa tamamen kendimizi mi? Bilemiyorum.

Elimizde olmayan ne varsa özlüyoruz bu hayatta. Elimizde oldukları zaman kıymetlerini bilmeden özleme doğru yol alıyoruz yavaştan… Özdemir Asaf’ın da dediği gibi Ne uzaksa bize onu özlüyoruz aslında.

Baharda kışı, kışın da baharı özler insan.
Ne uzaksa onu özler...
Kavuşmak şart mı? Boşver!
Bazı şeyler yokken güzel...

- Özdemir Asaf

Çoğu kişi yağmuru sever öyle değil mi? Fakat yağmur yağınca sığınacak bir yer ararız. Sıcaktan bunalınca da yağmur yağsın isteriz ve bu döngü böylece devam eder. Asla yağmurun kıymetini bilmeyiz. Hayatımızdaki insanlar gibi.

Yanımızda olan kişilere zaten burada muamelesi yaptığımız için çoğu zaman değer bilmiyoruz, gün geliyor, devran dönmese bile aklımız başımıza dönüyor, yanımızdayken değerini bilmediklerimizi deli divane özlüyoruz. Bazen çok geç oluyor bazen de olmasa da oluyor.. Bir şekilde oluyor aslında. Sadece geriye bir tutam özlem birkaç damla da gözyaşı kalıyor. İçimize akıtıyoruz gözyaşlarımızı, içten içe ağlıyoruz aslında.

İnsanın içinde bir özlenen varsa, mevsim ne olursa olsun üşürsün. Gelen bahar günlerinde üşümemek dileğiyle…

Hep sıcak kalın.
Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Şile Ağva Köyleri | Şile Haberleri | Bizim Haber Şile | Şile Belediyesi