Sponsor Reklam

Yerel Seçim

Şile Belediye Meydanında "İstanbul'u Okuyorum" Etkinliği

Şile Belediye Meydanında "İstanbul'u Okuyorum" Etkinliği
Şile Belediye Meydanında "İstanbul'u Okuyorum" Etkinliği

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında başlatılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ortaöğretim kurumları kapsamında yürütülen ‘’ İstanbul’u Okuyorum’’ projesi kitap okuma etkinlikleri Şile’de orta öğretim öğrencileri tarafından düzenleniyor. Şile Belediye Meydanı’nda açık havada edebiyat öğretmenleri rehberliğinde kitap okuyan öğrenciler, yaşadıkları şehir ile ilgili bilgilerini pekiştiriyor.

Şile’de düzenlenmeye başlayan etkinlikte bugün Balibey İlköğretim Okulu, 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri Şile Belediye Meydanı’nda kitaplarını okuyorlar.Proje Etkinliklerine katılan Sosyal Bilimler Lisesi ise kitap okuma etkinliğini Şile Liman Mevkiinde düzenliyor.

Projenin amacı, dünyanın en zengin tarihî kültürel mirasına ev sahipliği yapan İstanbul’u anlatan kitapların içinden seçilen 5 eserin okunmasıyla, yaşadıkları şehir ile ilgili hakiki bir okumaya dönüşmesi ve diğer faaliyetlerle de pekiştirmek. Okumaların ardından düzenlenecek olan şiir ve “İstanbul Bilgi Yarışması” ile öğrencilerin bilgi ve duyarlılıklarını geliştirirken ödüllendirmeyi, öğrenciler tarafından yazılan yazılar ile bir İstanbul Kitabı çıkarılması hedefleniyor.

( Kaynak: www.bizimhabersile.com )
Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Şile Ağva Köyleri | Şile Haberleri | Bizim Haber Şile | Şile Belediyesi