Sponsor Reklam

Yerel Seçim

Ebru Cündübeyoğlu Şile'de Sevenleriyle Buluştu

Ebru Cündübeyoğlu Şile'de Sevenleriyle Buluştu
Ebru Cündübeyoğlu Şile'de Sevenleriyle Buluştu

Ünlü sinema ve dizi oyuncusu Ebru Cündübeyoğlu yazdığı ilk kitabının tanıtımı için 10 Mayıs günü Şile Mercanköşk tesislerindeydi. Balibey ilkokulunun misafiri olarak ilçeye gelen yıldız kitabını okuyan Şilelilerle kendisi ve eseri üzerine konuştu.

>> Şile'de Yaşayan Alzheimer Hastası Olan Bir Kadını Konu Alan Roman 'Ferda' <<

Kitabın özelliği ise olayların Şile’de yaşanıyor olması. Kitabın karakteri Emekli felsefe hocası Ferda Şile’de tek başına yaşamaktadır. Yazdığı fantastik romanlarla edebiyat dünyasında kendine hatırlı bir yer edinen Ferda gitgide yazmakta zorlandığını, soyut düşünme yeteneğini kaybetmeye başladığını fark eder. Yazdıklarının arası iyice açılmaya başlayıp birtakım unutkanlıklar da baş gösterince doktora gitmeye karar verir. Konulan teşhis, hayatının iplerini sıkı sıkı tutmaya alışkın, yaşamını beyniyle yöneten Ferda için tam bir yıkım olur. Alzheimer beynini tamamen ele geçirip bedenini boş bir kabuk haline getirmeden harekete geçmek zorundadır. Canından çok sevdiği kızına yük olmamak Ferda için hayat memat meselesidir artık.

( Kaynak: Şile Gündem Gazetesi )
Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Şile Ağva Köyleri | Şile Haberleri | Bizim Haber Şile | Şile Belediyesi