Ağva ''Sahil Düzenleme ve Rekreasyon Projesi'' Gün Sayıyor

Ağva ''Sahil Düzenleme ve Rekreasyon Projesi'' Gün Sayıyor
Ağva’da merakla beklenen ve Ağva’nın turizmine can katacak ‘Sahil Düzenleme ve Rekreasyon Projesi’ vatandaşlarla buluşmak için gün sayıyor. Geçtiğimiz sene Nisan ayında temelleri atılan projenin inşaat sürecinde sona gelindi. İlk kazmanın vurulduğu günden, günümüze kadar yoğun çaba sarf edilerek yapılan çalışmaların tamamlanması ile çevre düzenleme işlemlerine geçildi.

Ağva sahilinde 149.000 m2 alan içerisinde gerçekleştirilen proje ile büyük bir destinasyon sağlanırken projenin yaz sezonunun başlaması ile hizmete girmesi hedefleniyor.

Zamanında Teslim
Çalışmalarının tamamlanması ile hizmete açılacak proje Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun söz verdiği gibi 2017 yaz sezonuna yetişiyor. Yapılan çalışmayla Ağva, modern ve estetik bir görünüme kavuşurken, vatandaşların rahatlıkla faydalanabileceği, dört mevsim yaşayan bir alana dönüşmüş olacak. Proje içerisinde spor tesisleri, hizmet binası, üç adet soyunma kabini, duş-wc, üç adet can kurtaran birimi, sağlık ve zabıta birimi, servis, turizm, park bakım birimleri ve büfeler yer alak.

Ağva sahili vatandaşlara en çağdaş ve sağlıklı koşullarda imkan verecek şekilde inşa edilirken, Ağva, modern ve estetik bir görünüme kavuşacak, vatandaşların rahatlıkla faydalanabileceği, dört mevsim yaşayan bir alana dönüşecek.

Ağva ''Sahil Düzenleme ve Rekreasyon Projesi'' Gün Sayıyor

Turizmin Gözdesi Yakın Ağva
Uzaklığı ve ulaşım zorluğundan şikayet edilen Ağva artık ‘Çok Yakın’ oluyor.Şile-Ağva otoyolunun da tamamlanması ile birlikte Şile-Ağva arası 20 km mesafeye düşecek. İstanbul’un en ekolojik yollarından biri olan 11 viyadük ve 7 tünelin bulunduğu Otoyolu’nun tamamlanması ile mesafeler kısalacak, ulaşım konforu sağlanacak. Yeni Şile Devlet Hastanesinin de tamamlanması ile Ağva turizmin en gözde merkezlerinden biri haline gelecek.

Kaynak :
http://www.istanbulses.com/istanbul/agva-g220n-sayiyor-h36598.html

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel