Ağva Sungurlu Köyünde Hıdırellez Şenliği

Ağva Sungurlu Köyünde Hıdırellez Şenliği
Özel Haber | Tugay Şentürk Hıdırellez, Ortadoğu, Asya ve Anadolu’da kutlanan mevsimlik bir şenliktir. Hıdırellez günü, dünyada darda kalanların yardımcısı olduğu düşünülen Hızır ile denizlerin hakimi olduğuna inanılan İlyas'ın yeryüzünde buluştukları gün olarak düşünülür ve kutlanır. Hıdırellez, her yıl Türkiye’de kışın bitip sıcak yaz günlerinin başladığı tarih olarak kutlanır.

Türkiye genelinde yapılan Hıdırellez şenliğine, Ağva Sungurlu Köyünde de yapıldı. Ağva Sungurlu Köyündeki Hıdırellez şenliğine Şile Belediye Başkanı Sayın Can Tabakoğlu yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Saat 11:00 başlayan şenlikte 11:00'dan 13:00'a kadar Sungurlu Camisinde mevlüt okundu. Ardından 14:00'dan 15:00'a kadar Mehteran Konseri verildi. 15:00'dan 17:00'a kadar gelen misafirlere ikramda bulunuldu.

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel