Sponsor Reklam

Yerel Seçim

Körfez Ağva’ya Bu Yolla Bağlanacak

Körfez Ağva’ya Bu Yolla Bağlanacak
Körfez ilçesi ile Ağva arasındaki mesafeyi kısaltacak ve bölge ekonomisine katkı sağlayacak Ağva yolu için çalışmalar sürüyor.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran bu yılın ilk meclis toplantısında Körfez-Ağva arasında yapımı planlanan yol için Dikenli Köyü sınırındaki 34 bin metrekarelik ormanlık alandan yol izni alınması için yetki almıştı. İzinlerin alınması sonrasında Körfez ile Ağva arasındaki mesafeyi en aza indirecek yol için çalışmalar başlatıldı. 15 metre genişliğindeki yolun Dikenli Köyü sınırlarındaki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Levent Yılmaz projenin bölgeye önemli katkılar sağlayacağını ifade ederek, “Ağva’ya ulaşımı kolaylaştıracak yol sayesinde köylülerimize de ekonomik anlamda ciddi katkı sunmuş olacağız” açıklamasında bulundu.Kaynak :

http://www.kocaelibarisgazetesi.com/guncel/korfez-agvaya-bu-yolla-baglanacak-h85896.html

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Şile Ağva Köyleri | Şile Haberleri | Bizim Haber Şile | Şile Belediyesi