"Ağva İle İlgili Önerim Var"

"Ağva İle İlgili Önerim Var"
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Merhaba Değerli Ağva'nın Sesi okurları bayadır köşe yazısı yazmıyordum yazmak istedim tam zamanını bekledim. Bilindiği üzere kış aylarında sakin geçen Ağva'mız yaz aylarında baya kalabalık olmaya başladı. Bu kalabalık belki sahil projesi sayesinde belkide insanların daha az maliyetli tatil geçirmek istemeleri veya siz ne derseniz diyebilirsiniz. Bilindiği üzere Ağva'nın içinde bulunduğu caddeler, sokaklar tek yönlü ve dar olmasından dolayı hemen bir kalabalıkta ufacık olan Ağva haliyle hemen doluyor. Hadi arabayı da geçtim daracık caddelere ve sokaklara otobüs ve tır sokan var tır ya ufacık yerde tır'ın ne işi var ya. Ağva'nın girişine büyük bir otopark yapılsa ve insanlar Ağva'nın merkezine yürüyerek gezse daha iyi olmaz mı ? Şimdi bu öneriyi abartılı bulan olacak illa, herkes aynı fikirde olacak diye bir kanun da yok. Ağva'da evi olan bakın evi olan diyorum bu insanların arabalarının Ağva içinde olmalarına izin vereceksiniz ama tatil için gelenlerin arabaları Ağva dışında kalacak veya Ağva'ya girişler ücretli olacak. İkisinden biride olabilir bence. Her güzel şeyin bir bedeli olmalı.

  • Ağva Limanının karşısındaki dağın hemen yanında eski çağlara ait bir mezar kalıntıları var. Bunları alsak Ağva konser alanının içinde bulunan yuvarlak çim alana bu mezar kalıntıları koyulsa ve bu kalıntılarında tarihleri yazılsa Ağva'nın turizmi on kat artar. ( Not: Kültür Bakanlığına e-posta yazdım müfettiş yolladılar. Müfettişlerle baktık bu dediğim yere. )
  • Ağva'da bulunan şezlonglar da artık fazla gibi geldi bana. İnsanların denize girmesi için ufacık alan bırakılmış. Şezlonglar azaltılmalı.

Bu mezar kalıntıları söylediğim gibi yapılsa Ağva turizmi on kat değerlenir. Bir düşünmek lazım değil mi ?

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel