Orada Yüzmek Yasak Deniliyorsa Yasaktır !

Orada Yüzmek Yasak Deniliyorsa Yasaktır !
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Merhaba Değerli Ağva'nın Sesi okurları, bilindiği üzere www.agvaninsesi.com adresini kurduğum da Dünya ve Türkiye sıralamasına girmeye çalışıyorduk. Allah'a çok şükür ki emeklerimizin karşılığını gerek köşe yazarlarımızın yazılarıyla gerekse haberlerimiz ile siz değerli takipçilerimizin de desteği ile an itibariyle Dünya sıralamasında 4,977,289, Türkiye sıralamasında ise 51,275 sıralarındayız. Yerel bir haber sitesi için bu sıralamalar çok ama çok iyi durumda hepinize destekleriniz için teşekkürlerimi sunarım. ( Bakınız )

Konumuza dönecek olursak, Ağva plajına, evim ile arası 50 metre veya 100 metre var ya da yok. Ağva da çalışmakta olan cankurtaran kardeşlerimiz sabah mesailerine bismillah yerine alarm vermekle başlıyor. Ağva'da plajın belirli kısmı kullanımda olduğundan dolayı diğer tarafta denize girmek haliyle yasak, bu duruma dün gözlerim ile şahit oldum. Yaz aylarında Ağva'nın nüfusu artışa geçmekte hafta içi sakin olan Ağva, cuma dahil hafta sonu baya bir kalabalık olmaktadır. Ben Ağva'nın yerlisi olduğumdan dolayı denize hafta içi giriyorum yeter ki fazla kalabalık olamasın diye, ne demişler atalarımız nerede çokluk orada b*kluk.

Evet ne diyordum, dün gözlerimle şahit oldum. Plajın kullanımda olan tarafa yüzmeye girdim, keyifli keyifli yüzerken birden yasak olan tarafa cankurtaran kardeşlerimden biri anons yapmaya başladı. "Beyefendi orada denize girmek yasak, bu tarafta yüzebilirsiniz" dedi. Tabi "Beyefendi" ne yaptı dinledi mi ? HAYIR. Sonra cankurtaran kardeşim bir kez daha anons yaptı, "Beyefendi bakın size diyorum, orada denize girmek yasaktır" dedi, "Beyefendi" dinledi mi ? HAYIR. Cankurtaran kardeşim bu sefer adamın yüzdüğü yere yani yanına kadar gitti ve adamı denizden çıkmasını ve kullanımda olan tarafta yüzmesini söyledi. "Beyefendi" ne yaptı çıktı bu sefer. Yani ilk anonsta çıksan ne olur be adam he. O arkadaşlar sizin iyiliğiniz için çalışıyor ve çabalıyorlar.

Neyse bende denizden çıktım kurulandım, sandalyeme oturdum. Tekrar denize gireceğim 15 veya 20 dk sonra. Neyse muhabbet ediyoruz o süre zarfında cankurtaranlar 15 dk içinde 20 veya 25 kez anons yaptılar, bu kadar olmaz ya. İpleri geçmeyin diyorlar ipleri geçiyorlar, orada denize girmek yasak diyorlar giriyorlar yani bu inat kime be ? istersen en iyi yüzücü ol karadenizin kurallarına uymazsan Allah korusun kötü bir durum ortaya çıkar. Şile veya Ağva'ya gelen vatandaşların cankurtaranların sözlerini dinlemelerini ve kurallara uymalarını tavsiye ediyorum.

Allah'a Emanet Olunuz...

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel