İstanbul'da Ekmek Fiyatında Değişiklik Yok

İstanbul'da Ekmek Fiyatında Değişiklik Yok
İstanbul'da Ekmek Fiyatında Değişiklik Yok

Vali Vasip Şahin, İstanbul'da ekmek fiyatlarının değişmediğini ve 1.25 TL'den satılmaya devam edeceğini açıkladı. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal İstanbul'daki ekmek fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı.

"2016'da ki Fiyata Devam"
İstanbul Valisi Vasip Şahin, "İstanbul'da ekmek fiyatlarıyla ilgili şu sonuca varıldı. 2016'nın başından beri 250 gram ekmek 1.25 liraydı. Bugün de 1.25 olmaya devam ediyor. 250 gram ekmek fiyatında değişiklik yok. 200 gram ekmek ise 1 lira." diye konuştu.

"Halk Ekmek İhtiyaç Halinde Üretimi 2 Milyona Çıkarabilir"
İBB Başkanı Mevlüt Uysal ise. "Son günlerdeki dalgalanmadan dolayı bu açıklamayı yapıyoruz. Halk Ekmek üretiminin amacı fiyatlarda dengelemeyi sağlamak ve vatandaşa kaliteli ekmek ulaştırmak. Halk Ekmek, İstanbul'da üretilen ekmeğin yüzde 5-10'unu karşılıyor. Bizim üretimimiz 1 milyon civarında. Kapasite olarak 2 milyona kadar çıkabiliyoruz. Şu anda bizim 250 gram ekmek satış fiyatımız 75 kuruş. Biz esnafımızla rekabet etmek değil, kamu hizmeti veriyoruz. Biz kamu hizmeti yaparken ekmekte de kamu hizmetini ön plana alırsak, 2 milyon kapasitemizi daha yukarıya çıkarabiliriz. Bu tür tedbirler bu dönemlerde normalin üzerinde artış yapanlara karşı alınmış tedbirler." ifadelerine yer verdi.

İstanbul'da ekmek fiyatında değişiklik yok VİDEO


Kaynak: En Son Haber

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel