Yerel Seçimler Öncesi Şile'de Siyasi Hava Isınıyor

Yerel Seçimler Öncesi Şile'de Siyasi Hava Isınıyor.
Yerel Seçimler Öncesi Şile'de Siyasi Hava Isınıyor.

www.silehaberleri.com adresine göre; 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Ak Parti Şile İlçe teşkilatında İstanbul İlçe Belediyesi adayı mevcut Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun ismini açıklanması ile ilçe teşkilatında tansiyon yükseldi.

İddialara göre uzun zamandır Ak Parti Şile İlçe Başkanlığı ile Şile Belediye Başkanlığı arasında yaşanan tartışmalar ve zaman zaman kırgınlıklar tatlıya bağlandığı dillendirilirken yerel seçimlere çeyrek kala bir anda toplu istifaya kadar vardı.

Ak Parti tüzüğünde üç dönem kuralı mevcut. Bu kuralla da Tabakoğlu’nun aday olamaması gerekirken aday yapılması ilçe teşkilatında toplu istifaları gündeme getirdi.

Hakkınızı Helal Edin...
Edinilen bilgilere göre AK Parti Şile İlçe Başkanı İlhan Ocaklı; " İlçe teşkilatına gelerek teşkilar mensuplarına arkadaşlar İl Başkanımız telefonla bilgi verdi ve mevcut Belediye Başkanımızla devam edileceği bilgisi verdi. Ben kendimce adamım “yetimin hakkını kimseye yedirmem, yiyenin de karşısında olurum.”Hakkınızı helal edin bu şartlarda siyasette üstüme düşen neyse onu yapacağım.Herkes istediğini yapmakta serbesttir" diyerek telefonunu kapayıp partiden ayrıldığı iddiaları partililer arasında ve kamuoyunda adeta şaşkınlık yarattı.

Yaşanılan gelişmeler üzerine Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Ana kademe İlçe yöneticileri ile bazı meclis üyeleri partide bir araya geldiler.

Can Tabakoğlu Adaysa Topluca İstifa Ediyoruz!
İlçe Başkanının istifa etme ihtimali üzerine teşkilat mensupları parti önünde toplanarak yaklaşık 40 araç ve 10 minibüsle AK Parti İstanbul İl Başkanlığına kapısına giderek tekrar 4 dönemde de Can Tabakoğlu adaysa topluca istifa ediyoruz diyerek yetkililere seslerini duyurdular.

Yaklaşık 200 kişilik gruptan oluşturulan bir heyetle İl binasında görüşen İl Başkan yardımcısı ve nöbetçi yöneticiler bu bilginin aslinin olmadığını, Şile’ye geri dönmeleri gerektiğini istifa etmemeleri gerektiğini söyleyip grubu sakinleştirmeye çalıştılar.Ancak partililerin kararında ve tutumlarında bir değişim görülmezken önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler 2004 yılından bu zamana ilk defa Ak Parti Şile İlçe Başkanlığında böylesine bir durumun yaşanması yada böyle bir duruma neden niçin gelindiği kafalarda farklı soru işaretleri oluşturdu.

Şile'de yaşanılan bu gelişmelerin ardından önümüzdeki günlerde ne gibi gelişmeler yaşanacağı,kamuoyu tarafından merakla beklenmekte.

( Kaynak: Şile Haberleri )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel