Şile'de Kartını Akıllı Oynayan Seçimi Kazanır

Şile'de Kartını Akıllı Oynayan Seçimi Kazanır
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Merhaba Değerli Ağva'nın Sesi Okurları, Bilindiği üzere ülkemiz seçimlere doğru yelken açtı. Hangi parti, hangi il de ve hangi ilçe de ittifak yapacak. Partiler iller de halkın sevgisini kazanaları mı aday gösterecek diye konuşulmaya başlandı. İlçemize dönecek olursak yani Şile'miz de ise AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti'lerden aday adayları başvuruları yapıldı. AK Partiden aday adayları ise Sadık Albayrak, Murat Tonbul, Eren özdemir, Fatih İsmail Karabacak oldular. MHP'den aday adayları ise Rahmi Çakar, Furkan Ergin, Yıldız Uğurlu oldular. CHP'den aday adayları da Zeki Şen, Şecaattin Güney oldular. İYİ Parti henüz bir aday adayı bile açıklamadı buraya kadar herşey çok güzel değil mi ? Devam edelim o zaman Partilerin aday adayları köy köy, mahalle mahalle demeden gezmeye başladılar. Desteklerini aldıkları vatandaşlarla toplantılar düzenlediler. Vatandaşlarda kendi aralarında aday adayları piyasaya hazır çıkmışlarken kimin aday gösterileceğini ve seçiminde kimin kazanacağını tahmin ettiler.

Elbette tahmin edenlerin bir kısmının tahminleri tuttu diyebiliriz çünkü AK Parti Şile'de süpriz yapacak diyenler de az da değildi. Bu tahmin edenlerin bir çoğu ise MHP bu sefer Rahmi Çakar ile Şile'yi alır diyorlardı. Yani Erol Çelebi'nin kıl payı kaçırdığı Şile'den bahsediyoruz. Mantıklı düşünürsek AK Parti 15 senelik Şile Belediyesini vermezdi bana kalırsa öyle de oldu. Dün tarihler 29.12.2018'i gösterirken mevcut AK Parti İlçe Başkanı İlhan Ocaklı aday olarak Cumhurbaşkanı tarafından resmen (bakın resmen diyorum) açıklandı. Fakat asıl sürpriz Ak Parti adayının açıklanmasından henüz birkaç saat bile geçmeden MHP Şile ilçe başkanının sosyal medyadan yazdığı “Genel başkanımız sayın Dr. Devlet BAHÇELI'nin talimatı ile Şilede belediye başkan adayı çıkartmıyoruz.” yazısı oldu. Bu açıklama ile birlikte deyim yerinde ise adeta ilçede şok etkisi yarattı.

Neden mi ? çünkü MHP seçmeni Şile'yi bu sefer garanti Rahmi Çakar ile alırız derken böyle bir açıklama gelmesi Şile ve Ağva'da ki MHP seçmenlerin de hayal kırıklığı oluşturdu. Bahçeli Şile’den vazgeçmiş, Maltepe, Silivri ve Beşiktaş için anlaşmış. MHP’lilerin bir kısmı “şeriatın kestiği parmak acımaz” mantığından yola çıkarak olayı kabullense bile diğer bir kısmı karşı çıkarak tepkisini sosyal medyadan gösterdi.

Kabullenmek istemeyen MHP seçmeni Rahmi Çakarın bağımsız aday olmasını istediler. Kısa bir süre sonra Rahmi Çakar sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı;

"Saygıdeğer hemşehrilerim,

Uzun yıllar Şile'de sosyal ve siyasal yaşamın içerisinde bulunmuş bir kardeşiniz; bir evladınız olarak, Şilemizin, Ağvamızın ve köylerimizin yaşadıkları sıkıntıları görerek, hiçbir siyasi parti farkı gözetmeksizin, herkesi kucaklayıcı bir anlayışla bu sıkıntıların aşılabileceğine dair olan inanç ve heyecanla MHP'den Şile Belediye Başkan Adayı olarak yöreme hizmet etmeye talip oldum.

Bu süre zarfında MHP İlçe Yönetimi ve üyelerine, beni bağrına basan ve bana teveccüh gösteren tüm hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum.
Ancak; gelinen süreçte yapılan ittifak dolayısıyla MHP Şile'de aday göstermeme kararı almıştır. Ankara'da alınan bu kararın ilçemizde ne kadar karşılığı olacağını önümüzdeki süreçte hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

Aday olduğum günden bugüne kadar görüştüğüm, Şile'de yaşayan partili, partisiz tüm hemşehrilerimin şahsıma gösterdikleri ilgi; yöreme olan hizmet heyecanımın artmasına vesile olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle hemşehrilerime en derin saygı ve muhabbetlerimi arz ederim. İlçemize hizmet etme duyarlılığımız artarak devam edecektir.

Rahmi ÇAKAR ( Kaynak: Bakınız )"


Kalın olarak belirtmiş olduğum cümleye dikkat edin. Bu cümle bana kalırsa ucu açık bir cümle olmuş. Şile'de şimdilik CHP'de iki aday adayı var iken İYİ Parti de henüz aday adayı bile yok. İYİ Parti Şile'de CHP'nin adayını mı destekleyecek ? yoksa Şile'lilerin sevdiği kişiyi aday mı gösterecek ? Bence Şile'de kartını akıllı oynayan seçimi kazanır. Ben İYİ Partiden bir atak bekliyorum.

Allah'a Emanet Olunuz...

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel