Şile'de 31 Mart Yerel Seçim Öncesi Cumhur İttifakı İlk Görüşmelerini Yaptı

Şile'de 31 Mart Yerel Seçim Öncesi  Cumhur İttifakı İlk Görüşmelerini Yaptı
Şile'de 31 Mart Yerel Seçim Öncesi  Cumhur İttifakı İlk Görüşmelerini Yaptı

2019 yerel seçimlerine de omuz omuza giren Cumhur İttifakı Şile’de ilk buluşmasını gerçekleştirdi. 4 Ocak sabahı AK Parti İlçe Başkan Vekili Zeki Keçeci önderliğinde MHP Şile ilçe başkanlığına bir ziyaret yapıldı. AK Partilileri MHP İlçe başkanı Mustafa Pıçak ve yöneticiler samimi bir şekilde kapıda karşıladılar.

İlk olarak söze başlayan Zeki Keçeci yaklaşan yerel seçim öncesinde Cumhur İttifakının gereği olarak MHP ile istişare ve seçim sürecini başlatmak üzere görüşmelere başladıklarını söyleyerek start verdi.

Yapılan ittifak gereği desteklenecek olan AK Parti Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı’nın İstanbul’da Binali Yıldırım ile olan programından dolayı çok istemesine karşın ziyarete şimdilik gelemediğini söyleyen Keçeci, Ocaklı’nın selamını iletti. AK Parti ve MHP’nin toplumda lanse edildiği gibi birbirine uzak partiler olmadığını, muhafazakar ve milli duruşu ile, ahlaki değerleri ile aynı çizgide partiler olduğunu söyleyen Keçeci Şile’de ortak hedefe giderken bu durumun olumlu katkı sağlayacağına işaret etti.

Mustafa Pıçak “Liderlerin Kararına Saygılıyız”
MHP İlçe başkanı Mustafa Pıçak da Keçici’nin sözlerini teyit ettikten sonra MHP teşkilatının da aldığı talimat gereği üstüne düşeni yapacağını söyleyerek sözlerine başladı. Pıçak aynı zamanda “Önceki seçimlerde %36 oy alan ve az farkla seçimi kaybeden bir ilçe olmamız hasebiyle bu seçimlerde Şile’nin bize bırakılacağını tahmin ediyorduk ama liderlerimiz böyle uygun gördüler, bize çalışmak düşer.” Dedi.

Cumhur ittifakının ruhunun bozulmaması adına sıkı bir iletişim ağı kurulması gerektiğini de sözlerine ekleyen Pıçak, “Arada nifakçılar olacaktır. Bunlara prim vermemek ve bağın güçlenmesi için herhangi bir duyum aldığımızda ilçe yöneticileri olarak birbirimize hemen ulaşarak sağlıklı bir şekilde diyalog süreci götürmeliyiz” dedi.

Şile'de 31 Mart Yerel Seçim Öncesi  Cumhur İttifakı İlk Görüşmelerini Yaptı
Şile'de 31 Mart Yerel Seçim Öncesi  Cumhur İttifakı İlk Görüşmelerini Yaptı

“Şilelilik Tartışması Son Bulacak!”
Toplumun bazı kesimlerinde İlhan Ocaklı’nın aslen Şileli olmamasına karşı oluşan duruşun sorulması üzerine her iki partinin temsilcileri de “Şilelilik” kavramının bu ilçede yaşıyor, burada doyuyor ve buraya hizmet ediyor olmakla sınırlı olduğunu ifade ettiler. Ocaklının 9 yıllık ilçe başkanlığı sürecinde Şile’ye kazandırılan hizmetleri hatırlatan Zeki Keçeci “Şileli olmak budur” dedi.
MHP İlçe başkanı Pıçak “MHP ittifak ruhu gereğince elinden geleni yapacaktır. Seçimlerden zaferle çıktığımızda ise 15 yıldır AK Parti belediyesinde gördüğümüz aksaklıkların tekrar yaşanmamasını istiyoruz. Yeri geldiğinde de müdahale edeceğiz” vurgusu yaptı. Samimi bir havada geçen ziyaret beraberce çekilen resimle son buldu.

( Kaynak: Şile Gündem Gazetesi )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel