Şile'de Ormanlık Alanda Kaybolan 79 Yaşındaki Selami Soyal 20 Saat Süren Arama Çalışması Sonucu Bulundu

Şile'de Ormanlık Alanda Kaybolan 79 Yaşındaki Selami Soyal 20 Saat Süren Arama Çalışması Sonucu Bulundu
Şile'de Ormanlık Alanda Kaybolan 79 Yaşındaki Selami Soyal 20 Saat Süren Arama Çalışması Sonucu Bulundu

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Şile'nin Bozgoca Mahallesi'nde Selami Soyal'ın (79) ormanlık alanda kaybolduğu bilgisini aldı.Fındık bahçesine gitmek için evden çıkan ancak dönmeyen Soyal için çarşamba akşamı 19.30 sıralarında arama-kurtarma çalışması başlatıldı.Çalışmalara Jandarma Komando Birlikleri,Jandarma Asayiş Timleri,İz Takip Arama Köpek unsurları (KİVİ),Arama Kurtarma Köpek Unsuru (ARPA) ile AFAD ve sağlık ekipleri katıldı. Drone de kullanılan aramalaR yaklaşık 20 saat sürdü.

Jandarma ekiplerinin ısrarlı aramaları sonucunda, 79 yaşındaki Selami Soyal yarı baygın halde Harmancık Tepe bölgesinde bulundu. Soyal'a önce su verildi.Ayaklarına bot giydirilen Soyal'a ısınması için de üzerine komando kıyafeti giydirildi.Askerler Soyal'ı sırtlarında taşıyarak sağlık ekiplerinin yanına götürüldü. Soyal ilk müdahalenin ardından ambulansla Şile Devlet Hastanesine sevk edildi.

( Kaynak: Şile Haberleri )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel