Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı; "Benim İçin Şile'lilik, Ağva'lılık Bu Memlekete Hizmet Etmekten Geçer"

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı; "Benim İçin Şile'lilik, Ağva'lılık Bu Memlekete Hizmet Etmekten Geçer"
Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı; "Benim İçin Şile'lilik, Ağva'lılık Bu Memlekete Hizmet Etmekten Geçer"

Cumhur İttifakının Ak Parti Belediye Başkan adayı İlhan Ocaklı “Sungurlu Mahallesinde” vatandaşlarla sohbet ederken dikkat çekici sözler sarf ederken özellikle sağlıkta,eğitimde ve ilçe genelinde yaşanılan değişim ve gelişmelerden söz etti .

Belediye Başkan İlhan Ocaklı “Bu memleket için taş taş üstüne koyandan Allah razı olsun.Ancak son günlerde yeni bir ifade çıktı.”Bizim çocuk sizin çocuk” Peki biz kimin çocuğuyuz? Bu kardeşiniz sizin,sizlerin evladı.20 yıldır bu ilçeye hizmet için uğraşıyoruz.Taş taş üstüne koymak için mücadele veriyoruz.Bu gelen yolda da,gelen suda da,alt yapısında,üst yapısında da bu fakirin imzası var.Benim için Şilelilik,Ağvalılık bu memlekete hizmet etmekten geçer.Bu memlekette en iyi Şileli,en iyi Ağva’lı benim.

Eski Büyükşehir Belediye Başkanımızın bir sözü vardı bizlere “Ekinde İzi Olanın Harmanda Sözü Olur” bizimde memlekette izimiz var.Biz taş taş üstüne koyarken neredeydi bu arkadaşlarımız? Neden madem gereğini yapmadılar? Belirtmek isterim ki İstanbul’un eğitiminde sondan ikinci ilçesiydik ama bu gün ilk beşin içerisindeyiz. Sağlıkta;Ambulansı yoktu Şile’nin ama belirtmek isterim ki; yasa gereği 30.000 kişiye bir tane 112 ambulans düşüyor. Şile’nin nüfusu 35.000 bize düşen ambulans sayısı sadece 1 . Ağva’da 2 tane 112 var. Şile’de 3 tane ve yaz sezonunda bu sayılar artıyor.Bunun yanında acil vakalar içinde helikopter ambulans devreye giriyor geliyor ve hastayı alıp gerekli hastaneye hava yoluyla götürüyor.Bu işte siyasi iradenin bir farkıdır biz bu memleketi seviyoruz,biz insanımızı seviyoruz biz insanımızın derdiyle dertleniyoruz.

"Ağva'da Önümüzdeki Dönemde Her Daim Sağlık Hizmeti Verecek Mekanımız Olacak"
Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı sözlerinde şöyle devam etti. “Konuşmakla olmuyor bu işler Ağva’da iki tane doktorumuz var peki önceden var mı diye sormayacağım çünkü yoktu.Onu da sağladık iki doktorumuzun yanına bir doktor daha geliyor. Ağva’da 3 adet doktor olacak bir tanesi sabit kalacak köylerimize gitmeyecek.Peki bu yeterlimi elbette hayır önümüzde ki dönemde göreve sizlerin desteğiyle geldiğimiz de. Ağva’da devamlı sağlık hizmeti verecek olan bir mekanı sizlerle paylaşacağız.Ayrıca kısa zaman içerisinde yeni Şile Devlet Hastanemizi hizmete açacağız. Bizler göreve geldiğimizde Şoförler odasının bir tane ambulansı vardı.Onunda lastiği patlak,mazotu yoktu.Hastalandın önce lastik tamiri sonrasında mazot parası ve hastayı öyle götüreceksin.Peki para yok.Ne yaparsan yap durumu ortadaydı. O yıllarda Hastaneye git iki yada üç doktor var. Ama bu gün Şile Devlet Hastanesinde elbette eksikler var doğru ama Diyaliz merkezinden,diş poliklinikleri ve bir çok alanda branş doktorlarımız var.Yeni Devlet Hastanemizde ameliyatlarda gerçekleşecek.Tüm bunların hepsini ve yapacaklarımızı sizin için gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Öyleyse “Hangisi Şileli Ağvalı”? Hizmet eden mi? Yoksa sadece konuşan mı? Bu kardeşiniz öz ve öz sizin evladınızdır kim ne ederse desin şeklinde konuştu.

( Kaynak: www.silehaberleri.com )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel