İYİ Parti Şile Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar; "Şile ve Ağva'nın İradesine Kimse İpotek Koyamaz"

İYİ Parti Şile Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar; "Şile ve Ağva'nın İradesine Kimse İpotek Koyamaz"
İYİ Parti Şile Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar; "Şile ve Ağva'nın İradesine Kimse İpotek Koyamaz"

İYİ Parti Şile İlçe Başkanlığı Mart ayında gerçekleşecek olan Yerel seçimler nedeniyle Ağva Mahallesinde seçim irtibat bürosunun açılışını yoğun katılım eşliğinde gerçekleştirildi.

İYİ Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Yılmaz, Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç ve Belediye Başkan adayı Rahmi Çakar ve partililer tarafından kesilen açılış kurdelesi katılımcıların alkışlarıyla desteklendi.

Açılış sonrasında katılımcılara seslenen Rahmi Çakar Ağva bölgesi dikkat çeken mesajlar verdi.

"Şile ve Ağva'nın İradesine Kimse İpotek Koyamaz"
Başkan adayı Rahmi Çakar şunları söyledi. “ Gönül ittifakı bir iradeyi ortaya koymuştur.Şile ve Ağva’nın iradesine kimse ipotek koyamaz. Gönül ittifakımızda hiçbir kardeşimizin, arkadaşımızın, bacımızın, ablamızın, büyüklerimizin şöyle bir beklentisi yok. Bizim hareketimizde ne devlet ihalesiyle hayatını ideam ettirenler var nede belediyeden elde edilecek rantlar için beklenti veya kaygı içresinde olan var. Ne siyasi ekip arkadaşlarımızın nede ekip arkadaşlarımızın siyasi bir kaygısı yok.Özellikle siyasi gelecekle alakalı hiç kimsenin bir beklentisi yok.Bir tek bir şey var bu iradeyi ortaya koyan bu topraklarda yaşayan,bu coğrafyada yaşayan herkesin burayı yönetmeye becerisi, özverisi, özgüvenin herkeste var olduğunun bir göstergesidir bizim gönül ittifakımız” dedi.

"Ağva'da Belediye Başkan Yardımcımız Her Daim Olacak"
İYİ Parti Şile Belediye Başkan adayı Rahmi Çakar konuşmasına şöyle devam etti. “Biz partimiz olarak yasa çıkartmakla yükümlü değiliz öyle bir gücümüz yok.Elbette ki kanunlara da saygılıyız.Şile 780km2 yüz ölçüne sahip bir ilçe 57 köy ve 5 mahalle biliniyordu.Ama biz 4 mahalle 1 belde diyorduk ve demeye devam edeceğiz.Çünkü biz Ağva’nın marka olduğunu biliyoruz.Dünya’da veya Türkiye’de kime Ağva’yı sorarsak evet biliyoruz deniliyor ancak Şile’nin Ağva'sı denilmiyor. Ağva’nın tek başına bir marka olduğunu herkes biliyorsa büyükşehir yasasıyla Ağva mahalle statüsüne sokulmuş olsa bile bizim yönetim anlayışımızda gayri resmi olsa da biz Ağva’yı her zaman belde olarak taşımaya,tanımaya,söylemeye devam edeceğiz. Özellikle belirmek isterim ki seçim propagandalarında vaat gibi algılanır söyleyeceklerim ama bunu açıkça söylüyorum bunu bir söz olarak alın.Allah bize bu görevi nasip ederse ve idareye geldiğimizde ilk işimiz Ağva’ya Şile Belediyesi ek hizmet binasını hemen yapıp mutlaka bir belediye Başkan Yardımcımız burada olacak. Yerinde çözümü ve Ağva’nın o belde sözünü muhafaza için yani geleceğe doğru Ağva’nın ilçe olması yönündeki alt yapısını hazırlamakta bizim görevimiz olacak şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kalabalık grup esnaf ziyareti gerçekleştirdiler.

( Kaynak: www.silehaberleri.com )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel