Şile İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar Kendi Köyü Olan Kervansaray Köy Meydanında Konuşma Yaptı

Şile İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar Kendi Köyü Olan Kervansaray Köy Meydanında Konuşma Yaptı
Şile İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar Kendi Köyü Olan Kervansaray Köy Meydanında Konuşma Yaptı

Şile İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar Kendi Köyü olan Kervansaray köy meydanında bir konuşma yaptı.

Kendi Köyü olan Kervansaray'da yoğun ilgi ve sevgi ile karşılanan İyi Parti Şile Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar, gelen tüm hemşehrilerini selamlayarak teşekkür ettikten sonra Şile Ağva ve Köylerin sorunlarının çözümü için siyasetin dışında bir Şile’li olarak ta çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Rahmi Çakar konuşmasına şöyle devam etti;
Malumunuz Türkiye’nin siyasi konjüktürü gereği artık iki kutuplu bir sisteme doğru gittik .Yani 13 tane siyasi parti yerel seçimlere giriyor 10 tanesi ittifakla. Durum böyle olunca biz de çıktığımız bu yolda bir ara boşlukta kaldık ama Allah hepsinden razı olsun Şile’mizin Ağva’mızın köylerimizin insanlarımın gösterdiği teveccüh ve o gönül insanları diye nitelendirdiğimiz beraber yürümeye karar verdiğimiz eski belediye başkanlarımız, il genel meclisi üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz, bir gönül birliği oluşturduk. Bizim bu gönül birliğimize İYİ Parti kucak açtı ve bizi şemsiyesi altına aldı onlara da teşekkür ediyoruz. 

Dedik ki eğer demokrasinin gereği ve tahammülleri Türkiye’de beldeme insanlığa hizmet etmenin aracı siyasi partiler sistem bunu gerektiriyor. Fakat biz Şile sevdası aşkıyla yola çıktık bunun adını gönül ittifakı koyduk ve herkes tarafından kabul gördü. Bizim bu gönül ittifakında her siyasi partide görev yapmış arkadaşlarımız var. Sizin evladınız 40 yıldır sosyal ve siyasi hayatın içerisinde. Sizin yüzünüzü başınızı öne eğdirecek hiç bir hata işlemediğimi düşünüyorum. Bu görev hakkımda hayırlısı ise nasip etsin. Bir süreç yaşıyoruz ve hiç bir şekilde genel siyaset yapmayacağız, bir başka siyasi parti aleyhinde söz sarf etmeyeceğiz, kişilerin hakkında bir söylemde bulunmayacağız.

Biz daha iyisini yapma iddiasıyla yola çıktığımızı söylüyoruz çünkü güzel donanımlı bir ekibimiz var.

Biz 31 mart’ta akşamı şile belediyesini aldığımız zaman neler yapacağız; ama onun öncesinde yapılan hizmetleri de inkar etmeyeceğiz eksiklikler var sıkıntılarımız var dertlerimiz var bütün bunların tespiti bizde dosya halinde neleri çözebileceğimiz hangi sorunlara öncelik verebileceğimiz hazırladığımız projelerle neler yapabileceğimizi ekiplerimiz hazırlıyor bu konuda çalışıyor bunları zaman içerisinde tek tek uygulamaya koyacağız

Köylerimize yapılan hizmetleri asla yok sayamayız Allah hizmetleri getirenlerden yapanlardan razı olsun ama biz 780km2 yüzölçümüne sahip Türkiye’de bunu iddia ile söylüyorum kendi kendine yetebilecek ender ilçelerden bir tanesiyiz .çünkü bizim yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizi ve güzelliklerimizi verimli kullanabildiğimiz oranda bize hepsinin yeteceğini kimseye muhtaç olmadan kendi imkanlarımızla dönebilirizi net görüyoruz.

Turizm bu gün sermayesi olmayan Allah’ın o coğrafyaya bahşettiği en büyük özelliklerden ve güzelliklerden biri.

Şile İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar Kendi Köyü Olan Kervansaray Köy Meydanında Konuşma Yaptı
Şile İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar Kendi Köyü Olan Kervansaray Köy Meydanında Konuşma Yaptı

‘’Türkiye de turizmle anılan 15 ilçe vardır. Bu ilçelerden bir tanesi de Şile’dir’’.
Ben Şile’de turizm işi yapıyorum. Sahilde Benim köyümden, köylerimden çocuklar ellerinde poşetle çöp toplarken onları görünce içim sızlıyor ama çaresizlik imkansızlık bizi bunlara mecbur ediyor.

‘’Bizde potansiyel ve imkanlar varken niye harekete geçiremiyoruz.’’
Konuşmasında Karamandere Saklıgöl’ün yaz aylarında gördüğü yoğun ilgiden de bahseden İyi Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar o güzergah üzerindeki köylerde köylülerin yol kenarında satmış oldukları kendi üretimleri olan ürünlerin de öğle vakti gelmeden ziyaretçiler tarafından ilgi görerek kazanca dönüştüğünü bu tür işletmelerin açılabileceğinin ve köylünün de kalkınmasında büyük katkısı olacağını da belirtti.

Şile İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar Kendi Köyü Olan Kervansaray Köy Meydanında Konuşma Yaptı
Şile İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar Kendi Köyü Olan Kervansaray Köy Meydanında Konuşma Yaptı

Kendi Köyü olan Kervansaray Köyü’nde hemşehrileri ve akrabalarına hitap eden Şile İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar;
"Benim doğup büyüdüğüm yerin bana nasıl sahip çıktığını inşallah izleyeceksiniz güzel Şilem dere köylerinden size selam olsun. Güzel Ağvam güzel beldem dere köylerinden sana selam olsun. Siyasetin hareketli günleri bazen fitne yaratabiliyor

Biz burada hepimiz birbirimizle akrabayız ben bunu derneklerimizde söyledim siyaset aramıza fitne sokmasın. Bakın ben diyorum ki eğer bu evladınıza bir oy bile çıkmazsa bile burdan, ben şunu bilsem; vesile oldum birbirlerinin hukukunun daha muhkemleştiğine, daha samimi ortamın arttığına diye vallahi mutlu olurum bari onun onuru ile yaşarım. Onun için sizden rica ediyorum. Siyaset gelip geçici biz birbirimizin kardeşi akrabasıyız siyaset bizim aramıza nifak sokmasın.

Allah beni sizi mahcup edecek bir davranış ve yanlışlık içine düşürmesin eğer düşürecekse de bu görevi nasip etmesin.

Benim temennim budur. Gösterdiğiniz ilgi muhabbet ve güzel ortam için ellerinizden öpüyorum yüreklerinize ayaklarınıza sağlık" diyerek sözlerini noktaladı.

( Kaynak: www.bizimhabersile.com )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel