Şile Kadınlar Derneği, "Kardeşlik ve Sevginin Paylaşıldığı" Bir Etkinlik Düzenledi

Şile Kadınlar Derneği, "Kardeşlik ve Sevginin Paylaşıldığı" Bir Etkinlik Düzenledi
Şile Kadınlar Derneği, "Kardeşlik ve Sevginin Paylaşıldığı" Bir Etkinlik Düzenledi

Şile Kadınlar Derneği kurulduğu gün itibarıyla başladığı farklı proje etkinlikler ile hızla büyümeye devam ederken 14 Şubat Dünya Sevgi Gününde dernek üyeleri ve çok sayıda bayanlar Kabakoz Mahallesi'nde bir araya gelerek keyifli dakikalar yaşadılar.

Dernek Başkanı Esin Tonbul’un ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Şile merkez ve çevre mahallelerden çok sayıda bayanlar katılım sağladı.Dernek Başkanı Esin Tonbul açılış konuşmasında derneğimizin kuruluş aşamasında 15-20 kişi oluruz her halde diye düşündük ve kolları sıvayarak yola çıktık.Bu gün yaklaşık 100 kişi olduk.Ne zaman yola çıktıysak her zaman adeta dolduk taştık.Ama sadece sevgimizle ve saygımızla oluşuyor bu güzel tablo.Ben şahsen İlçemizde yeni adıyla mahallelerimiz ama benim için halen köylerimiz içerisinde teyzelerim,ablalarım,bacılarımla,kız kardeşlerimle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.Zaman zaman söyleniyor bu dernek ne yapar?Cevap çok kolay.Bu dernek çok şey yapıyor.Bakın bu gün sadece bir bahane sevgililer günü,sevgi günü maksadıyla 62 Mahallemizden tüm kadınlarımızla sevgimizi,saygımızı ortaya koyarak bir aradayız.Aynı zamanda bir mahallemizden bizden bir tekerlikli sandalye talebi olmuştu.İşte bu gün sevgi gününde ihtiyaç sahibine sevgimizi,saygımızı ve tabi ki sağlıklı bir yaşam dileklerimizi de ekleyerek yolladık.Bununla kalır mıyız elbette hayır.Kıbrıs,İstanbul,Şile’nin dört bir noktasında çok farklı etkinliklere imza attık atmaya da devam edeceğiz.

Ayrıca kısa ŞİKAD olan Şile Kadınlar Derneğinin kuruluş aşamasında ve İstanbul Merkezinde eğitimcilik faaliyetlerimi sürdürürken eşim sayesinde Şile’ye Kabakoz Mahalleme geldim,iyi ki gelmişim.Bu nedenle eşim Kabakoz Mahalle Muhtarı Murat Tonbul'a da teşekkür ediyorum dedi.

Toplantıda ev sahibi olarak konuşan Muhtar ve yerel seçimlerde muhtar adayı olan Murat Tonbul’da konuşmasında önemli mesajlar verdi. “Ben ilk olarak Kabakoz Mahallemizde muhtarlık görevine başladıktan sonra ilk olarak köyümün insanının desteğiyle 50.000 Muhtarın bir arada olduğu Muhtarlar konfederasyonunun yönetim kuruluna kadar gönderen başta saygıdeğer hanımefendiler olmak üzere bana destek veren 57 köy 5 Mahalle muhtarıma büyüklerime,kamu kurum amirlerime teşekkür ediyorum. Kabakoz Mahalle muhtarı olarak İlçemizin dört bir noktasından bir araya gelen ve Şile Kadınlar Derneği çatısı altında buluşan saygıdeğer hanımefendilerin İlçemizde yapamayacakları hiçbir şeyin olmadığını,her şeyin üstünden el birliğiyle geleceklerine inanıyorum.Bu nedenle başta dernek başkanı değerli eşim Esin Tonbul olmak üzere tüm hanımefendilere saygı ve sevgilerimi sunarım şeklinde konuştu.

( Kaynak: www.silehaberleri.com )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel