Ağva Kanan İlköğretim Okulunda Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi

Ağva Kanan İlköğretim Okulunda Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi
Ağva Kanan İlköğretim Okulunda Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi

Şile İtfaiye Amirliği ekipleri tarafından öğrenci, öğretmen ve okul çalışanlarına yönelik yangın ve yangına müdahale şekilleri, acil durumlarda bina tahliyesiyle kurtarmaya yönelik eğitim verildi. Teorik ve pratik eğitimlerde yangın tüpüne ve yangına müdahale şekilleri gösterildi

İlk olarak senaryo gereği sirenle birlikte öğrencilerin eğitim gördükleri sınıflardan okul bahçesine tahliyesi sağlandı.İki dakika gibi kısa bir zamanda tahliye edilen öğrencilerin şaşkın bakışları dikkati çekerken bazı öğrencilerin "Kandırıyorlar bizi" yangın yok diyerek arkadaşlarıyla oyun oynamayı da ihmal etmediler.

Okul bahçesinde İtfaiye ekipleri öğrencilere ve öğretmenlere ise yangında müdahale şekillerinin yanı sıra normal yangına, yangın tüpüyle müdahale konusunda uygulama yapıldı.

( Kaynak: www.silehaberleri.com )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel