İYİ Parti Şile Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar, Belediye Çalışanları ve Sözleşmeli Personellerin İşten Çıkartılma İddialarını Yalanladı

İYİ Parti Şile Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar, Belediye Çalışanları ve Sözleşmeli Personellerin İşten Çıkartılma İddialarını Yalanladı
İYİ Parti Şile Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar, Belediye Çalışanları ve Sözleşmeli Personellerin İşten Çıkartılma İddialarını Yalanladı

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Rahmi Çakar Şile Belediyesi Çalışanları ve Sözleşmeli Personellerin İşten Çıkartılma İddialarını Yalanladı: “Endişelenmeyin, Şile’ye Beraber Hizmet Edeceğiz”

İYİ Parti Şile Belediye Başkan adayı Rahmi Çakar son günlerde Şile Belediyesi ve taşeron belediye çalışanları üzerinde tedirginliğe yol açan “Rahmi Çakar gelirse işinizden olacaksınız” dedikodularının artması üzerine Ordulular Derneğinde yaptığı toplantıda bir açıklama yaptı.

Çakar yaptığı konuşmada “İster bir başka partinin arkasında bayrak sallayın, isterseniz bana oy vermeyin. Biz bu göreve getirilirsek sizlerin bana karşı çalışmanızı dert etmeyerek, sizlere benimle berabermiş gibi davranacağımın sözünü veriyorum” dedi.

Rahmi Çakar ayrıca “Biz göreve gelirsek bu halka hizmeti sizlerle beraber yapacağız, siz orada huzurlu, siz orada güvenli olacaksınız ki biz halkımıza karşı mahcup olmayalım.” Diyerek tedirginliğe gerek yok mesajı verdi.

Çakar konuşmasında kendisi hakkında bu iddialarda bulunanlara yönelik olarak da Şile Belediyesi’nin hali hazırda ki bütçesinin personel maaşlarına rahatça yeteceğine işaret ederek “Biz bu kardeşlerimizin maaşlarını neden veremeyelim? Siz bu güne kadar bu çalışanların maaşlarını dışarıdan gelen farklı kanallarla mı ödüyordunuz? Mali işler müdürlüğü ay başlarında bir yerlerden çantayla para getirip bu maaşları öyle mi dağıtıyordu?” diyerek çalışanların boş yere huzursuz edilmemesini istedi.

Yönetime geldikleri takdirde tüm belediye çalışanlarının siyasi tercihlerini özgürce, baskı altında hissetmeden yapabilecekleri bir ortamın da yaratılacağını vurgulayan Rahmi Çakar, “Özgürlük olacak” dedi.

Çakar konuşmasının sonunda belediye çalışanlarına bir de vaat de bulundu. Başta yaz ayları olmak üzere çalışanların bazı zamanlarda mesaiye kaldığına değindikten sonra “Biz Belediye çalışanlarımızın bu mesailerini de ödemeyi borç bileceğiz” dedi.

Büyükşehir personellerinin de iş konusunda tehdit edildiğini iddia eden Çakar “Sizin sıkıntınız bizim sıkıntınızdır. Bu konuda bir sıkıntı yaratılırsa hakkınızı korumak bizim namus borcumuzdur. İBB’nin kapısında yatar size halel getirmem” dedi.

( Kaynak: Şile Gündem Gazetesi )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel