Daima Özlüyoruz

Daima Özlüyoruz
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Merhaba sevgili Ağva’nın Sesi okuyucuları. Uzun bir aradan sonra tekrardan beraber olmanın heyecanıyla yazıyorum bu satırlarımı... Bugünkü yazım da özlemle ilgili aslında.

Hep bir şeyleri özlüyoruz. Her zaman bir özlem bir arayış içinde buluyoruz kendimizi. Neyi özlediğimizi de tam olarak bilmiyoruz. Eski kendimizi mi özlüyoruz biz? Yoksa tamamen kendimizi mi? Bilemiyorum.

Elimizde olmayan ne varsa özlüyoruz bu hayatta. Elimizde oldukları zaman kıymetlerini bilmeden özleme doğru yol alıyoruz yavaştan… Özdemir Asaf’ın da dediği gibi Ne uzaksa bize onu özlüyoruz aslında.

Baharda kışı, kışın da baharı özler insan.
Ne uzaksa onu özler...
Kavuşmak şart mı? Boşver!
Bazı şeyler yokken güzel...

- Özdemir Asaf

Çoğu kişi yağmuru sever öyle değil mi? Fakat yağmur yağınca sığınacak bir yer ararız. Sıcaktan bunalınca da yağmur yağsın isteriz ve bu döngü böylece devam eder. Asla yağmurun kıymetini bilmeyiz. Hayatımızdaki insanlar gibi.

Yanımızda olan kişilere zaten burada muamelesi yaptığımız için çoğu zaman değer bilmiyoruz, gün geliyor, devran dönmese bile aklımız başımıza dönüyor, yanımızdayken değerini bilmediklerimizi deli divane özlüyoruz. Bazen çok geç oluyor bazen de olmasa da oluyor.. Bir şekilde oluyor aslında. Sadece geriye bir tutam özlem birkaç damla da gözyaşı kalıyor. İçimize akıtıyoruz gözyaşlarımızı, içten içe ağlıyoruz aslında.

İnsanın içinde bir özlenen varsa, mevsim ne olursa olsun üşürsün. Gelen bahar günlerinde üşümemek dileğiyle…

Hep sıcak kalın.

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel