Jandarma Komutanlığı ekipleri, İstanbul - Şile yolu üzerinde karadan ve havadan trafik denetimi yaptı

Jandarma Komutanlığı ekipleri, İstanbul - Şile yolu üzerinde karadan ve havadan trafik denetimi yaptı
Jandarma Komutanlığı ekipleri, İstanbul - Şile yolu üzerinde karadan ve havadan trafik denetimi yaptı

İstanbul İl Jandarma komutanlığı ekipleri, trafiği tehlikeye atan sürücüleri havadan denetledi. Şile yolu üzerinde yapılan denetimde kaçak döküm yapan hafriyat kamyonları için de özel bir yazılım kullanıldı.

Trafik kontrol ve denetimleri aralıksız olarak sürdürülüyor. Ekipler, trafiği tehlikeye düşüren sürücülere ve kaçak döküm yapan hafriyat kamyonlarına göz açtırmıyor. Jandarma Komutanlığı ekipleri, İstanbul Şile yolu üzerinde karadan ve havadan trafik denetimi yaptı.

Hedefte kuralsız sürücüler ve kaçak döküm yapan hafriyat kamyonları vardı. Şile yolu üzerinde denetim yapan ekiplere havadan da skorsky helikopteri destek verdi. Denetimde kural ihlali yapan araçların plakaları helikopter ile havadan tespit ediliyor. Ardından da karayollarında ki ekiplere bildirilirken hafriyat kamyonları ise özel bir yazılımla denetleniyor

Tablete yüklenen yazılım sayesinde hafriyat kamyonlarına ait güzergah bilgileri tespit ediliyor ve yasaklanan bölgelere yapılan döküm yapan kamyonlar anında belirleniyor.

Trafik kontrol ve denetimlerinin aralıksız olarak sürdürüleceği kaydedildi.

( Kaynak: www.cnnturk.com )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel