Ağva Meydanında İftar Sofrası Kuruldu

Ağva Meydanında İftar Sofrası Kuruldu
Ağva Meydanında İftar Sofrası Kuruldu

Şile Belediye Başkanlığı tarafından her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda Ağva’da İftar sofrası kuruldu ve meydana sığmayan kalabalık adeta sokağa taştı.Geleneksel olarak düzenlenen Ağva iftarında yüzlerce Ağva’lı ve davetliler oruçlarını birlikte açtılar.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz,Ak Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül ve İlçe yöneticileri,Belediye Meclis Üyeleri,CHP Edirne Milletvekili Okay Gaytancıoğlu CHP Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik ve parti yöneticilerinin yanı sıra çevre köylerden gelen çok sayıda muhtar,bazı kurum amirleri ve vatandaşların katıldığı İftar Programına Akşam ezanı öncesi tasavvuf Müziği ve Kuran ı Kerim Tilaveti dinlendi.

Ev sahibi olarak Belediye Başkanı İhan Ocaklı vatandaşlara hoş geldiniz selamlaması yaparken kendisine çocukların gösterdiği ilgiye kayıtsız kalmayan Ocaklı;Çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Akşam ezanının okunmasının ardından açılan oruçlar ve yapılan dualar sonrasında kürsüye çıkan Şile Belediye İlhan Ocaklı; ’’Başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayının hepimiz için hayırlar getirmesini diliyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim kılsın’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’da konuşmasında; “Uzun yıllar birlikte görev yaptığımız İlhan Ocaklı başkanımız bu günde Belediye Başkanımız olarak vatandaşın gönlünü kazanmış İlçe Başkanlığı döneminde başarılarla doldurduğu görev süresini bu gün siz değerli Şile Ağva insanımızın ona verdiğiniz desteğe sahip çıkarak sizlere başarılarla dolu hizmetler sunacağına şahsım yürekten inanıyorum. Şile Ağva bölgesine çok geldim neredeyse bölgeyi karış karış gezdik öğrendik.Ama Yüce Mevlam öylesine bir cennet vermiş ki burada yaşayan siz değerli Şile Ağva insanımıza gerçekten çok şanslısınız.Evet bir o kadar daha şanslısınız ki;Amacı,hedefi sadece vatandaşına hizmet etmek yaşadığı yeri kalkındırmak noktasında mücadeleciliğiyle tanınan bir Belediye Başkanı var.Aynı zamanda Şile’nin hemen yanında olan Ağva dereleriyle,temiz havasıyla,doğasıyla gerçekten sadece İstanbul’da değil Ülkemizde bir marka.Bu mübarek Ramazan akşamında sizlerle olmak Ağva’da olmanın mutluluğu ve sevinciyle aramızda olan ve olmayan tüm vatandaşlarımızın Kadir Gecesini ve hemen akabinde gelecek olan Ramazan Bayramınızı kutluyorum” dedi.

( Kaynak: DHA Şile Muhabiri Nurcan Kırcalı )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel