Ağva'da Ay Yıldızlı Türk Bayrağımız Yeniden Göklere Yükseldi

Ağva'da Ay Yıldızlı Türk Bayrağımız Yeniden Göklere Yükseldi
Ağva'da Ay Yıldızlı Türk Bayrağımız Yeniden Göklere Yükseldi

Haber Şile Gazetesi'nin Haberine göre; Ağva Mahallesi'nde bayrak Tepe mevkii olarak bilinen alanda uzun yıllardır dalgalan Ay Yıldızlı Türk Bayrağımız kısa bir zaman önce mevcut direkte oluşan mekanik arıza nedeniyle belli bir süre bayrak direğinde Türk Bayrağımızın olmaması vatandaşlar arasında farklı söylentilere neden olmuştu.

Haber Şile Gazetesi Sahibi Nurcan Kırcalı, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı başta olmak üzere tüm yetkililer ile yaptığı görüşmeler sonucu arıza kısa süre içinde giderileceğini ve Ay Yıldızlı Bayrağımızın her zaman olduğu gibi göğsümüzü kabartarak dalgalanmaya devam edeceği belirtildi.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; "Ağva’mızda bayrak direğinde meydana gelen mekanik arızanın giderildiği ve Ay Yıldızlı Türk Bayrağımızın dalgalanarak göğsümüzü kabarmaya devam edeceğini ve ayrıca 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nın aynı zamana denk gelmesi de ayrı bir gurur vermektedir. Bu bağlamda Kıbrıs Türk halkının özgür bir şekilde ve barış içerisinde yaşama hakkını teminat altına alan Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45. yıl dönümünü kutluyorum. Kıbrıslı Türklerin uğradığı baskı ve zulmü ortadan kaldırmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleştirilen Harekat, adada yaşayan Türklerin katledilmesinin önüne geçerek akan kanı durdurmuş, Kıbrıs Türklerini adanın eşit ve ortak sahibi olarak hürriyetine kavuşturmuş, bağımsız ve özgür bir geleceğe taşımıştır. 20 Temmuz'da Kıbrıs Türkleri Ada'da barıştan ve çözümden yana tavır sergileyerek, birlik ve dayanışma içinde her türlü baskı ve yıldırmalara karşı, hak ve hürriyet mücadelesinden vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Kıbrıs Türk Halkı'nın bağımsızlığının simgesi 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramını tebrik ediyor, varoluş ve özgürlükleri için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.

( Kaynak: www.silehaberleri.com )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel