Nasıl Kilo Verebilirim ?

Egzersiz ve Düzenli Beslenme ile Kalıcı Kilo Vermek
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Merhabalar Değerli Ağva'nın Sesi Okurları, lafı fazla uzatmadan konuya geçelim. “Aç gezeceksin yemek yemeyeceksin, limonlu su iç, günde 5 litre su iç, hiç durmadan her gün spor yap”

Bu klişeleri artık bir kenara bırakalım..

Kilo Vermek mi İstiyorsunuz ?
Her şeyin başı ilk önce inanmak ne istediğimize karar vermek, istediğiniz şey için ne kadar fedakarlık yapabilirsiniz ?

Evet tabii ki spor yapmalıyız evet yemek az yemeliyiz evet bol su içmeliyiz ama her şeyi dozuna göre ve yeterli miktarda yaparsak karşılığını alabiliriz.

Şöyle örnek verelim; bugün bir spor salonuna gidip yarım saat yürüdüysen veya çıkıp dışarıda hafif tempo koşu yaptıysan bisiklete bindiysen aklınıza gelebilecek düzenli her aktiviteden bahsedelim yaktığınız kalori miktarından daha az yemek yemeye özen gösterin. Yanlış anlamayın aç gezmekten mideye giren açlık kramplarından bahsetmiyorum yaptığınız egzersizde yaktığınız kaloriden daha az kalorili şeyler yemenizden bahsediyorum.

İlk yapmamız gereken şey bu;

Kalori Açığı Oluşturmak
“İlla spor yapmak zorunda mıyım” diye sorarsanız onu da şöyle açığa kavuşturalım. Spor yapmadan kilo vermeniz ancak yapılan detokslar ve diyetlerle mümkündür lakin bu vücuttan atılan sadece ödem kilolarıdır daha sonrasında yeme alışkanlığınıza eskisi gibi devam ederseniz verdiğiniz kilolardan daha da fazlasını alacağınızı bilmelisiniz.

Kendinizi mahvedecek düzeyde spor yapmanıza gerek yok hayatınıza hareket katmanız yeterli, her gün spor yapmanıza da gerek yok yeteri kadar dinlenmeden yağ yakmanız mümkün de değil zaten.
İkinci kuralımız da bu;

Egzersiz Sonrası Dinlenmek
Evet herkesin çok konuştuğu su konusuna gelelim. Öncelikle 5 lt su 3 lt su söylentilerini kafamızdan atalım. Oturduğunuz yerden hiç kımıldamadan 5 lt su içmekle zayıflayamazsınız. Hiç bir uzmanda sizin almanız gereken su miktarını sizi muayene etmeden öğrenemez.

Biz üyelerimize, öğrencilerimize su konusunda şunu öneriyoruz. Aslında herkes kendinin doktorudur. İdrarınızın rengine göre su içip içmediğinizi görebilirsiniz kendiniz, vücudunuzun suya ihtiyacı olup olmadığını anlarsınız ve önlemini alırsınız. Ama aktif bir şekilde spor yapıyorsanız antrenmanda set aralarında su içmeyi ihmal etmemenizi öneririm.

Her şeyden önce kendinize düzenli bir spor rutini oluşturmalı ve yediklerinize dikkat etmelisiniz. Tekrarlıyorum aç gezmekten bahsetmiyorum :)

Sağlıklı günler diliyorum...

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel