Ağva, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Ağva, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı
Ağva, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Resmi Bayramlarda İlçe düzeyinde etkinlik düzenlendiği için Ağva'da sabah halkın katılacağı bir kutlama yapılmıyor. Ağvalılar ise her yıl kendi imkanları ile hazırlık yaparak Cumhuriyet Bayramını kutluyorlar.

Bugün sabah saat 10:00'da Ağva halkı, Ağva Çok Amaçlı Lise önünde buluşup Ağva Meydanında bulunan Atatürk büstü önüne ellerinde Cumhuriyet Dövizleri, bayraklar ve çiçeklerle yürüdüler.  Halk tarafından yapılan törene Ağva Merkez Mahalle Muhtarı Ersin Külahlı, Şile Belediye Meclis üyesi Bilal Sönmez de katıldılar.

Ağva, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı
Ağva, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Ağva eski Belediye başkanı Ali Acar günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı. Sema Varol ve Yaşar Kahraman ise törene şiirleriyle eşlik ettiler. Akşam saat 20:00'da Belediyenin organize ettiği fener alayına katılım sağlanacak.

RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel