Hayattaki Her Tecrübe, Sizin Kimliğinizi Oluşturur

Hayattaki Her Tecrübe, Sizin Kimliğinizi Oluşturur
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Merhaba Sevgili Ağva'nın Sesi Okurları, Bugün hayatın için ne yaptın ? Veya yarın ne yapacaksın ? Bir fikrin var mı? O halde hayatında hiçbir iş deneyimin olmadı.

İlk defa bir işe adım attın. İçinde bir heyecan oluşmakta ve gerçekten yapabilir miyim ki düşüncesi... Soru işaretleri beyninde uçuşmakta. Aslında, güzel bir tecrübeye adım attığınız tamamen ortadadır. Hiç kimse bir şeyi denemeden, görmeden ön yargılı olmamalıdır ama bu düşünceler herkeste yerini alır. Yeni bir dil öğrenmek istediğinde eğitimini alır.

Ya da yurt dışına gider daha iyi bir gelişme kaydedebilirsin. Turistlerle olan diyalogların artar. Hatta onlardan değişik cümleler bile duyabilir. Öğrenir ve araştırabilirsin. İngilizce kitaplar okur, İngilizceye olan ilgin ve alakan, kitaplar sayesinde ve özellikle etkili konuşma yöntemiyle aktifleştirebilirsin. Örneğin; Bugün Amerika'da Bir hanımefendi ile karşılaştın. Adı Almira ve aranızda güzel bir diyalog geçti. Almira ise Türkiye'ye ayrı bir sevgi beslemekte. İstanbul'a gelip Türkçe öğrenmek istiyor. Mesela sen ona az, çok Türkçeyi öğretip katkı sağlayabilir hatta ona destek olabilirsin. Hem onun hem de senin katkıların sayesinde olabilir. Hayatta güzel bir tecrübeye bu tarz imkanlara sahip olabilirsin.

Bugün uçak bileti aldın. Hiç gitmediğin, deneyimlemek, görmek yeni bir yer keşfetmek için Trabzon'a uçuyorsun...

Trabzon'a adım attığın o an, tarifi imkansız güzelliklerle ya da yeşili seviyorsan yaylaları, sana çok anlamlı gelecektir. İnsanların o tatlı konuşma şiveleri, horonları; Lezzetli mi lezzetli hamsiköy sütlacı,kuymağı, damağında güzel bir tat ve hayatında güzel bir anı, bir iz bırakabilir. Yaylalarda oturur, kamp yapar o anı dolu dolu yaşayabilirsin. Geriye dönüp baktığında zihninde resmedebilir, anıların içinde kaybolabilirsin. Neyi ne kadar yapmak istiyorsan bu her şey olabilir. Bu senin elinde.

Mesela şuan elimde çay ve Rize'de Ayder Yaylasına karşı oturup keyif yapıp, o güzelim sisli bulutların,yeşilliğin mis kokan görüntüsüne karşı karşı olup o çayı yudumlamak....

Ne kadar güzel ve özel olurdu benim için.

İşte hayaller de gerçekleşmesini arzu ettiğimiz, hayatlardan ibaret. Bugünü hayal edip yarını doyasıya yaşamak gibi. Renkli hayaller dünyasına açılan kapı,öğrenmeyi içimizden isteyip,dışımızdan yansıtmak istediğimiz birçok hayat tecrübelerimiz olsun. Bugün yeni bir adım, yarın birçok adımın habercisi olabilir.

Sevgiyle kalın

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel