Şile Belediyesi ve Hizmet - İş Sendikası Sözleşme İmzaladı

Şile Belediyesi ve Hizmet - İş Sendikası Sözleşme İmzaladı
Şile Belediyesi ve Hizmet - İş Sendikası Sözleşme İmzaladı

Şile Belediyesi ve Hizmet - İş Sendikası arasında KHK ile kadro sahibi olan 256 işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Hizmet - İş Sendika Genel Başkanı Mahmut Arslan imzalanan sözleşme törenine KHK'lı personelleri, belediye çalışanları ve sendika temsilcileri de katıldı.

Verilen Her Emek, Akıtılan Her Alın Teri Kutsaldır
Toplu iş sözleşmesi töreninde konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; toplu iş sözleşmesinin imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Mevcut kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmek için çaba sarf ediyoruz. Emekçi kardeşlerimizin gayreti ile belediyemizi daha ileri taşıyacağız. Her bir arkadaşımızın alın terine sahip çıkarak karşılığını vermek için elimizden geleni yapacağız. Verilen her emek ve alın teri kutsaldır. Toplu iş sözleşmeniz hepimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Bir Milyon İşçi Kadrolu Oldu
Törende konuşan Hak-iş Genel Başkanı Mahmut Arslan; "Önümüzdeki yıldan itibaren bu toplu sözleşme sistemi de tamamen kadrolu arkadaşlarımızın sistemiyle beraber yürüyecek. Esas olan şudur, sizler Şile Belediyesi'nin kadrolu işçisi oldunuz. Sizler belediyenin çalışanlarısınız. Bu tarihi bir dönüşüm ve reformdur. Bu reformun mimarı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Şu anda 80 milyonluk ülkemizin belediyeler, özel idareler, bakanlıklar ve KİT'lerde toplam kadrolu çalışan sayımız 180 bindir. Biz taşeron mevzuatıyla ilave 1 milyon kamuya kadrolu işçi kazandırdık." dedi.

( Kaynak: Şile Belediye )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel