Şile Belediyesinin Bütçesi Belirlendi ve Ağva'da İki Sokağın İsmi Değiştirildi

Şile Belediyesinin Bütçesi Belirlendi ve Ağva'da İki Sokağın İsmi Değiştirildi
Şile Belediyesinin Bütçesi Belirlendi ve Ağva'da İki Sokağın İsmi Değiştirildi

Şile Belediyesi Ekim Ayı meclisi gerçekleştirildi. Şile Belediye meclisini AK Parti, İYİ Parti ve MHP'li üyelereden oluşmakta. Belediye Başkanı İlhan Ocaklı başkanlığında toplanan meclisin 2'inci oturumu tam bir uyum içerisinde geçti. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; "Biz seçimlerde söz verdiğimiz gibi Şile’yi birlikte yöneteceğiz. Ben mecliste muhalefet terimini kabul etmiyorum. Biz Şile’yi tüm meclis üyelerimizle uyum içerisinde yöneteceğiz. Sizlerden gelen talepleri alacağız ve değerlendireceğiz. Komisyonlarda hep birlikte karar vereceğiz." dedi.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; "Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla tüm askerlerimize sağlık, sıhhat ve başarılar diliyorum. Zor günlerden geçiyoruz, Allahın izniyle bunuda başaracağız. Bu şartlarda meclis yapmakta zor ama hayat devam ediyor. Vatandaşlarımız bizden hizmet bekliyor" dedi.

Toplantı Gündem maddeleri okunmasıyla başladı. Şile belediyesinin 2020 yılı bütçesi, bütçe komisyonu başkanının detaylı bilgi vermesi ile devam etti. Komisyon üyelerinin birlikte aldıkları karar oylamaya sunuldu ve oy birliği ile Şile Belediyesinin 2020 yılı bütçesi 93.500.000 Milyon TL olarak kabul edildi.

İYİ Parti meclis üyesi ve Bütçe komisyonu üyesi Özgür Devrim Üstüner söz aldı. Geçmiş dönemlerde yapılan fuzuli harcamaları tek tek okuyarak bu israftan kaçınılması gerektğini ifade etti. Denetim komisyonuna muhalefet meclis üyelerinden de alınmasını rica etti.

Ağva’da bulunan iki sokağın ismi oy birliği ile değiştirildi. Ağva’ya yıllarca hizmet eden iki büyüğün ismi verildi. Dr. Avni ve Mesut Er isimleri verildi. Bucaklı, Göçe ve Çelebi  1/1000 lik imar planlarına yapılan itirazlar değerlendirildi ve oy birliği ile kabul edildi.

İYİ Parti meclis üyesi ve İYİ parti grup sözcüsü Bilal Sönmez; "Öncelikle verdiğimiz önergelere olumlu cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ağva’da sağlıkla hizmetleri ile ilgili sıkıntılar var. Kalp krizi geçiren bir hastaya acil kan testi yapılması gerekiyor. Bu Ağva’da yok, ben araştırdım bu makine 15.000 TL civarında, bunu gerekirse biz alalım kullanılsın. Bu makinanın birde her test yapıldıktan sonra değişen bir aparatı varmış, bunu da belediye olarak karşılarsanız memnun oluruz. Daha önceleri biz mecliste Hamidiye suyu içiyorduk. Şimdi ne oldu da Hamidiye suyu değişti. Bunu kınıyorum" dedi. Başkanda kendisinin bilgisi dışında bir durum olduğunu ve bir daha ki meclis toplantılarında mutlaka Hamidiye suyu görmek istediğini ilgili müdüre söyledi.

( Kaynak: Bölgenin Sesi Gazetesi )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel