İlhan Ocaklı'dan “Kalker Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi” Hakkında Basın Açıklaması

İlhan Ocaklı'dan “Kalker Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi” Hakkında Basın Açıklaması
İlhan Ocaklı'dan “Kalker Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi” Hakkında Basın Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapılacak taş ocağı öncesinde yasa gereği, bölge halkı için yapılacak bilgilendirme toplantısıyla ilgili bir yazı yayımladı.

Bölgede yaşayanlar tarafından yaklaşık 30 bin ağacın kesileceği belirtilirken, kritik bilgilendirme toplantısının 7 Kasım’da Teke köy’de yapılacağı duyuruldu.

Konuyla İlgili sürecin başladığı günden bu zamana Ankara’da İlgili Bakanlık ve gerekli Bürokratlar ve İstanbul’da Bakanlığın İlgili yetkilileriyle sıklıkla bir araya gelen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı tarafından daha öncede ilçenin çeşitli noktalarında benzeri girişimlerde bulunanlar hakkında dur diyerek "Çevresel Değerlere ve Sosyal Etkilere" zarar verilmesinin önüne geçti. 07/11/2019 tarihinde yapılacağı duyurulan toplantıya gerek duyulmadan "ÇED" sürecinin durdurulduğu öğrenildi.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı'dan Basın Açıklaması;
Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’un talimatıyla bölgemizde yapılması planlanan “Kalker Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi” ne ilişkin ÇED süreci durduruldu!

Teke ve Hasanlı Mahallelerimizin sınırları içerisinde yapılması planlanan "Kalker Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi" projesinin ÇED süreci Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'un talimatıyla durduruldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yapılan incelemenin ardından 7 Kasım'da yapılacak halkın katılımı toplantısı iptal edildi ve projenin ÇED süreci sonlandırıldı.

Şile Belediyesi olarak, bölgemizin coğrafi dokusuna ve doğal güzelliklerine etki edecek projeler ve çalışmalar hakkında hassasiyetimizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bölgemizdeki orman nüfusumuzu, floramızı, doğal yaşamımızı ve aktif yaşantısına devam eden yerleşik köy hayatını bizden sonraki nesillere aktarabilmek en büyük hedefimiz ve zenginliğimiz. Sayın Bakanımıza da bizlerle aynı hassasiyetleri paylaştığı için teşekkür ediyorum.

Bu süreçte hassasiyetlerini beyan eden tüm çevre derneklerine, sivil toplum kuruluşlarına ve bölge halkımıza da ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

İlhan OCAKLI
Şile Belediye Başkanı

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel