Şile'de Geleceğe Nefes Olmak İçin 38 Bin Fidan Dikildi

Şile'de Geleceğe Nefes Olmak İçin 38 Bin Fidan Dikildi
Şile'de Geleceğe Nefes Olmak İçin 38 Bin Fidan Dikildi

Tarım ve Orman Bakanlığının gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen 11 milyon fidan dikimi etkinliğinin startı, Ankara’dan saat 11.11’de verildi.

İstanbul’un Anadolu Yakasında %80 ni Orman alanları kaplı olan Şile’de 38 Hektarlık alan 38 bin fidan ile buluştu. Şile, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Sofular dikim alanında düzenlenen törene Şile Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın yanı sıra Kamu Kurum Amirleri STK temsilcileri, Öğrenciler ve çok sayıda davetlinin katıldığı Fidan dikim töreni öncesinde bilgilendirme konuşması yapan Orman İşletme Müdürü Murat Çakır; Fidan ne kadar küçük olursa kök nerjisi çok yüksek ve tutmam ihtimalinin çok yüksek olduğuna dikkat çekti. 38 Hektarlık alana sahil çamı fidanlarının dikileceğini ancak dere içlerine ıhlamur ve kestane fidanlarının dikileceğini ve toplamda 38 hektarlık olan dikim sahasında 38 bin fidan dikileceğini söyledi.

Şile'de Geleceğe Nefes Olmak İçin 38 Bin Fidan Dikildi
Şile'de Geleceğe Nefes Olmak İçin 38 Bin Fidan Dikildi

Şile Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran’da Daha Temiz Türkiye, Daha yeşil Bir Şile için büyüğünden küçüğüne tüm Şile olarak kampanyaya destek vermek için buradayız ama bu destek değil vazifemiz bizim. İnsan olarak vazifemizi icra etmek için toplandık.Hayatta olmazsa olmaz değerler vardır. Toplumun bütünüyle sahiplendiği değerler vardır. Yaşlısı, genci her bireyin kendince değerleri vardır. Hava gibi, Su gibi, toprak gibi işte bu değerler içerisinde Ormanlarımızda bir değerdir.Hep birlikte Ormanlarımıza sahip çıkarak geleceğe daha güçlü bir şekilde taşımak için el birliğiyle vazifemizi yerine getireceğiz dedi.

( Kaynak: silehaberleri.com )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel