Ağva'nın Mağdurları

Ağva'nın Mağdurları
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Ağva'nın sesi okurlarına selam ve saygılarımla...

İlk yazımı yazarken amacımın, yaşadığımız şu güzel beldemizde, yapılan, yapılamayan hizmetler konusunda görüş ve düşüncelerimi belirtmiştim. Bugün, Ağva'mızın dünden bugüne geçirdiği değişim konusunda ki düşüncelerimi, siz değerli hemşehrilerime anlatmak istiyorum.

Öncelikle Ağva'nın belde olarak seçimlerde belediye idaresine geçmesi, bazı konularda yöre halkının hepsini olmasa da, mağduriyetine sebep olmuştu. Bu mağduriyetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yakuplu köyü ve Göksu deresi kıyıları, kaçak turistik tesislerle dolmaya başlamış, Yakuplu Mahalle halkı su sıkıntısı çekerken, (Malum İSKİ tesisleri daha yapılmamıştı) eski depodan gelen su, öncelikle bu otellere gider, sonra köy halkı alırdı suyunu...
  • Yakuplu Ovasına yolların belirlenmesi sırasında yapılan, haksız adaletsiz imar uygulamaları. Hiçbir nizam intizam olmayan, çarpık yapılaşmaya çanak tutan bu yolları yapanlar, yaptıranlar yaptıkları bu vizyondan eksik. Çarpık, çurpuk yollarla gurur duyabilirler ! 

Yukarıda Belediyeden sonra mağduriyet oldu demiştik. Asıl mağduriyet, işte bu çarpık yolların planlamasına yapılan müdahaleler sonucu, yolların kendi tarlalarından geçmesini istemeyen gerek belediyede görevli encümen azalarının, gerek Ağva'da Belediyeye sözü geçenlerin yönlendirmesiyle, kimi arazi sahibi vatandaşların tarlalarından belediyenin ücretsiz istimlak payı % 35 İken, mağdurların %70'lere varan istimlak uygulamalarına sebep olmuşlardır. Bu örnek bile, Türk insanının eline fırsat geçtiğinde nasıl kendi menfaatleri uğruna, ne kul hakkı, ne Allah korkusu, hiç bir şey düşünmediklerinin delilidir. Bu konu üzerinde yazılması gereken şeyler var ve bu yazıyı daha fazla uzatmadan burada bitirelim. Devamını sonraki yazımızda paylaşırız.

Hepinize saygılarımla...

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel