Egzersiz ve Hareketin Önemi

Egzersiz ve Hareketin Önemi
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Merhabalar Sevgili Ağva’nın Sesi Okuyucuları;

Öncelikle herkesin yeni yılını kutlamak istiyorum. Yeni yılın size mutluluk başarı sağlık getirmesini dilerim. Sözü uzatmadan konuya geçeyim.

Uzun zamandır çok dert yandığım bir konuyla ilgili size düşüncelerimi anlatmak ve elimden geldiğince bilinçlendirmek istiyorum. Artık dünya öyle bir hale geldi ki insanlar her şeye üşenmeye başladı.

Doğduğumuz ilk andan itibaren çevreyi keşfetmemiz gereken yaşlarda bakıyoruz ki evden dışarı çıkamayan bir nesil ve koşmasını bilmeyen çocuklar yetişiyor. Anne ve baba işe gidiyor, geliyor evde kısıtlı adımlarına tekdüze hayatlarına çocuklarını da alet ediyorlar. Gitgide tembel insanlar yetişiyor. Çocuklarınıza hareket etme imkanı verin sizde onlarla beraber hareket edin. İş yerinize giderken 2 durak önce inip yürüyün. Basit şekerden ve karbonhidratlardan uzak durun. Hafta sonlarınızı spor yaparak geçirin. Spor insana mutluluk ve enerji verir.

Siz ne kadar sporu severseniz çocuğunuzda o kadar sever. Bırakın istediği branşla tanışsın yüzmeye giderse hasta olur demeyin. Futbol oynarsa sakatlanır, basketbol oynarsa boyu çok uzar demeyin. Özellikle de çocuklarınız için, 2 yaşından itibaren hareket eğitimi almaları; disiplinli olmaları ve bütün yaşamları boyunca faydasını göreceği kazançlar olarak onlara geri dönecektir. Sizde çocuğunuzla beraber kendinize özen gösterin. Evde olsun herhangi bir spor salonunda olsun önemli değil sporla tanışın egzersiz yapın. Aslında farkında olmasanız da hareketsizlikten ağrıyan tüm kaslarınız güçlendikçe ağrılarınız azalacak. Spor tamamen sabır işidir. Bir o kadar da nankördür. Ama her şey bir yana spor yapmak vücudunuzu ve sizi rahatlatacaktır.

Düzenli ve tekrarlanan egzersizlerin özellikle de aerobik olanların faydaları saymakla bitmez.
 • HDL artar
 • Trigliseridiniz dip yapar
 • Kan şekeriniz dengelenir
 • İnsülin direnciniz kırılır
 • Bağışıklığınız güçlenir
 • Kas gücünüz gelişir
 • Osteoporoz riskiniz düşer
 • İnme,kalp kriziniz minimuma iner
 • Bellek kaybı riskiniz azalır
 • Ömrünüz uzar
 • Daha kaliteli bir hayat yaşarsınız

Saymakla bitmeyecek kadar çok faydası var düzenli spor yapmanın, spor salonuna gitme imkanınız yoksa eğer sizi evde kolayca yapılacak egzersizler hazırladığımız bir İnstagram sayfası önereceğim. Milli sporcu bir arkadaşımla açtığımız ve düzenli egzersizler paylaşacağımız güzel faydalı bir sayfa bizimle kolayca evde spor yapabilirsiniz. Sorularınızı, merak ettiğiniz şeyleri rahatlıkla sorabilirsiniz. Yeni yazılarda görüşmek üzere.

Egzersiz ve Hareketin Önemi

Örnek Video;

Sporla Kalın...

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel