Geriartrik Rehabilitasyon

Geriartrik Rehabilitasyon
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Merhaba Ağva'nın Sesi okuyucuları,
1980'li yıllardan sonra insan yaşı yükseldikçe ülkemizde de yaşlı birey oranı yıllara göre artmaya başlamaktadır. Günümüzde yaşlanan insan sayısı yılda 8 milyon artarken, 2030 yılında bu artışın 24 milyona ulaşacağı düşünülmektedir. Kişiler açısından düşünüldüğünde, her hasta birey bozulan yaşam kalitesini tekrardan istenilen seviyeye ulaşmasını ister.

Bu durum yaşlı bireyler içinde aynıdır. Bu nedenle temel hedef, hem ekonomik hemde etkin şekilde yaşlanan insanda yaşam kalitesini artırmaktır. Bütün bu sebeplerden ötürü Geriartrik rehabilitasyon hepimiz için önemlidir.

Peki Nedir Geriartrik Rehabilitasyon ?
Yaşlıda fizyolojik kayba veya hastalığa bağlı gelişen fonksiyonel kötüleşmenin önlenmesi, en aza indirilmesi veya geciktirilmesi amacı ile verilen hizmetlerin tamamıdır.

Geriartrik rehabilitasyonda, hareketsizliği önlemek, işlevsel düzeyi belirlemek, denge ve koordinasyonu sağlamak, ilaç kullanımını en aza indirmek gibi bir çok amacımız vardır.

Son olarak geriartrik rehabilitasyonda unutulmaması gereken, her hastanın kendine özel ihtiyacı vardır ve yapılan tedavi planları kişiye özel olursa başarıya ulaştınız demektir.

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel