Şile Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Şile Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
Şile Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

İçerisinde bulunduğumuz zor durumdan insanlar kadar etkilenen sokak hayvanlarının ihtiyaçları için de Şile Belediyesi seferber oldu. Rutin olarak sokak hayvanlarının beslenmesi ve tedavisini üstlenen Şile Belediyesi ekipleri sokağa çıkma yasaklarının ve vatandaşların kendilerini evlerinde karantinaya almasının ardından onların beslediği, kişiye bağlı yaşayan sokak hayvanlarının da beslenmesini üstlendi.

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında, 'evde kal' çağrılarına uyanlar sokağa çıkmayınca ve birçok iş yeri de kapanınca sokak hayvanları, yiyecek bulamamaya başladı. Bunun üzerine Şile Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanları için yaptığı besmele çalışmalarını arttırarak ilçe genelinde ki tüm hayvanlara ulaşıyor.

Şile Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
Şile Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Hevesle Alıp, Sokağa Bırakmayalım
Sokak hayvanlarını besleme çalışmaları ile ilgili konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: "İnsanlar sokağa çıkmıyor, kafeler ve iş yerlerinin çok az bir kısmı faaliyette olduğu için hayvanlar yiyecek bulmakta güçlük çekiyor. Biz Şile Belediyesi olarak üstümüze düşeni fazlasıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Sizlerde internet üzerinden alacağınız mamaları kapılarına ya da sokaklara bırakabilirsiniz. Evlerde yaptıkları yemeklerin artıklarını hayvanlarla paylaşabilirler. Bu toplumsal bir görev, bunu üstlenmeliyiz. Koronavirüs nedeniyle sokak hayvanlarını da unutmayalım. Onların bize ihtiyacı var, onların evi yok, bizim kanalımızla besleniyorlar. Halkımızdan bu konuda da dikkat etmelerini istiyoruz. Önce hevesle alınan minik dostlarımızı sokağa bırakmayalım. Hatta almak yerine sahiplenelim, dışarıda bizlere muhtaç yüzlerce sevimli dostumuz var. Onları unutmayalım, canlılara sahip çıkalım, kendi temizliğimize de dikkat edelim" dedi.

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel