Ağva'da Ekmek 1.75 TL Oldu

Ağva'da Ekmek 1.75 TL Oldu
Ağva'da Ekmek 1.75 TL Oldu

Türkiye'deki büyük bir kesim için olmazsa olmazı, Sabah, akşam, öğlen 3 öğün tüketilen ekmek adeta sofraların assolisti. Un, Maya, Elektrik, Doğal gaz, Dükkan kiraları ve İşçi masrafları vb. maliyetlere zam gelmesi sonucu ekmekte nasibini aldı. Ağva'da 200 gram ekmek 1.50 TL fiyatına satılıyorken, alınan kararla 210 gram ekmek 1.75 TL'ye satılmaya başladı.

Gram ile Fiyatta Arttı
Ekmeğe en son zam 1 Eylül 2018 yılında yapılmış ve 1.25 TL. olan ekmek 1.50 TL olmuştu. Ekmeğe yapılan zammın üstünden iki sene geçti. Ağva'da bulunan ekmek fırınları, ekmeğe 25 kuruş zam yaptı ve ekmek 1.50 TL.'den 1. 75 TL'ye yükseldi. 200 gram ağırlığında olan ekmek 1,50 TL'ye satılırken, 210 gram ağırlığındaki ekmek 1,75 TL'den satılmaya başladı. Hem gramı, hem de fiyatı artmış oldu.

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel