Ağva'nın Sessiz Çığlığı

Ağva'nın Sessiz Çığlığı
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Geçen hafta sonu, bizim sokağa çıkmada izinli olduğumuz pazar günüydü...

Anlaşılacağı üzere, artık antika grubundayız.

Çocukluğumu, ilk okul bitinceye kadar geçirdiğim Ağva'nın bu kadar, sessiz bu kadar sakin halini, daha önce hiç görmemiştim. Bisikletle dolaştığım sokaklarda her ne kadar, bu birkaç saatlik özgürlüğün tadını çıkartmaya çalışsam da, bomboş deniz sahillerinin, cadde ve sokaklarının sessizliğinde, bırakın nefes almayı, sanki boğulur gibi oldum. Maskelerini takmış, parklarda gezintiye çıkmış, bir kaç yaşlı karı kocanın da, bu ölüm sessizliği içindeki o virüssüz günlerdeki cıvıl cıvıl Ağva'yı, o öksüz çocuk sessizliğinden kurtaramıyordu.

Ağva'nın büyük belediye parkında bisikletimden inip bir banka çöktüm. Elim ayrı ihtiyari cebime gitti. O da ne sigara arıyordum ama sigara yoktu çünkü sigarayı bırakalı bir kaç ay olmuştu...

Unutmuştum oruçlu olduğumu !

Halbuki o an bir sigara yaksam, bütünüyle ruhumu sıkan bu ortamda, biraz teselli bulabilecektim.
Saatime baktım, mecburi iznimin bitmesine daha 2 saat kadar zaman vardı.

Zaman geçmiyordu, ne yapmalı bu günü en iyi şekilde nasıl geçirmeliydim ?

Artık bu bir kaç saatlik özgürlük, bende daha da sıkıntı yaratmaya devam ediyordu. Ramazan ayındayız, ağzımız kapalı, her yer kapalı, tadı tuzu yok hiçbir şeyin...

Bir taraftan düşünüyorum, bir film geliyor aklıma, ismini unuttum uzun zaman geçti aradan. İnsanlar felaket sonucu, yok oluyor. Şehirler bomboş, evler, arabalar, dükkanlar, yerlere saçılmış paralar ancak bütün bunların hiç bir kıymeti harbiyesi yok. Filmin, koskoca şehirde tek başına kalmış kahramanının gözünde.

Bu durum bende insanların birbirlerine ne kadar ihtiyacı olduğunu, dostluğun ne kadar kıymetli olduğunu, karşılıklı sohbet edip, bir çay yudumlamanın ne kadar değerli olduğunu daha iyi anlatan bu durum için, virüse adeta teşekkür ettim.

Bunları düşünürken hayli zaman geçmiş, yavaş yavaş dönmeli eve. Suistimal edip izin saatinin dolduğu halde hala dışarıda dolaştığımı gören jandarmaya mahcup olmamak için, hızlıca hareketle terk ediyordum. Ağva'yı kendi yalnızlığıyla baş başa bırakarak...

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel