Koronavirüs Sonrası Şile'deki Yazlıklara Talep Arttı

Koronavirüs Sonrası Şile'deki Yazlıklara Talep Arttı
Koronavirüs Sonrası Şile'deki Yazlıklara Talep Arttı

Koronavirüs salgını ardından vatandaşlar kalabalık olmayan yerleşim yerlerine akın ettiler. İstanbul'a yakın ve koronovirüs vakasının az olan yerlerin başında gelen Şile'de yazlık evlere talep artmış durumda.

Kendilerini Şile'de izole etmek isteyenler üç ve altı ay arasında ev kiralıyor. Gayrimenkul firmaları yazlık kiralamak için sırada bekleyenlerin olduğunu ifade ederken, yaz aylarının yaklaşmasıyla taleplerin daha da arttığı belirtiliyor.

"Kendilerini bir şekilde izole etmek istiyorlar"
Şile'de yazlıklar talebin yüksek olduğunu belirten gayrimenkul danışmanı Tuncay Gülman, şu açıklamada bulundu: "İstanbul'dan çok büyük talepler var. İstanbul'daki daire hayatından kurtulup bahçeli, rahat yaşayabilecekleri ev olsun diyorlar. Talepler çok fazla. Kendilerini izole etmek istiyorlar. Çocuklarının bahçede rahat etmesini isteyenler daha fazlalıkta. Tabi ki eşyalı ev istiyorlar. Kurulu düzeni olan evleri tercih ediyorlar. Genellikle üç veya altı aylık kiralama gibi bir tercihleri var. Fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Eşyalı yazlık tarzı evlerin üç aylık kirası 18 bin TL'den başlıyor ve 25 bin TL'ye kadar çıkıyor. Yazlık tarzına daha yoğun bir talep var. Dairede oturuyorlar, en azından farklı konsept olsun diyorlar, Şile'deki tercihleri bahçeli yazlıklar oluyor. Evlerini daha önce kiraya insanlar hastalıktan dolayı kendileri gelmek istiyorlar. Kısıtlı bir durum söz konusu." dedi.

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel