Namazın İnsan Bedenindeki Fiziksel Mucizeleri

Namazın İnsan Bedenindeki Fiziksel Mucizeleri
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Sevgili Ağva'nın Sesi okuyucuları;

Bizler Allah'a karşı kulluk görevimizi yerine getirmek, ondan yardım istemek ona sığınmak için namaz kılarız. Peki namazın fiziksel sağlığımız için de çok faydalı olduğunu hiç düşündünüz mü ?

Namazda aldığımız her pozisyon bedenimizi pozitif yönde etkiler. Namazdaki ritmik hareketler günlük hayatta çalıştırılmayan kas ve eklemleri çalıştırarak artroz ve kireçlenme gibi eklem hastalıklarını önler.

Kısaca bahsedecek olursak;
  • Kıyam pozisyonunda dik durduğumuzda ayak bileği, diz, kalça, bel, sırt, boyun bölgesinde oluşabilecek tüm ağrıların önüne geçer.
  • Yüce rabbimiz tarafından dizayn edilmiş diğer duruş rükuya eğildiğimiz pozisyondur. Bu pozisyon belimizde oluşabilecek hasarı önler, ağrıyı azaltır.
  • Secde pozisyonunun ise kanser hücrelerinin oluşumunu engellediği düşünülmektedir. Secde esnasında 7 organımız yere yani toprağa temas eder böylece çevremizden aldığımız birden çok elektromanyetik dalgaları, negatif kötü enerjiyi secde esnasında atarız.
  • Secdenin bir diğer faydası ise anne karnındaki bebeğin gelişimini normale sokar, stresi azaltır.
  • Dolaşımı arttıran diğer duruş ise tahiyyat pozisyondur. Kalp etrafında yağlanmayı azaltarak kalp krizi riskini azaltır.

Bu hareketler 5 vakit tekrarlanmaktadır. Vücut için bundan daha faydalı daha rahatlatıcı hareketler topluluğu düşünülemez.

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel