Deprem Yardım

Namazın insan bedenindeki fiziksel mucizeleri

Namazın insan bedenindeki fiziksel mucizeleri

Sevgili Ağva'nın Sesi okuyucuları;

Bizler Allah'a karşı kulluk görevimizi yerine getirmek, ondan yardım istemek ona sığınmak için namaz kılarız. Peki namazın fiziksel sağlığımız için de çok faydalı olduğunu hiç düşündünüz mü ?

Namazda aldığımız her pozisyon bedenimizi pozitif yönde etkiler. Namazdaki ritmik hareketler günlük hayatta çalıştırılmayan kas ve eklemleri çalıştırarak artroz ve kireçlenme gibi eklem hastalıklarını önler.

$ads={1}
Kısaca bahsedecek olursak;
  • Kıyam pozisyonunda dik durduğumuzda ayak bileği, diz, kalça, bel, sırt, boyun bölgesinde oluşabilecek tüm ağrıların önüne geçer.
  • Yüce rabbimiz tarafından dizayn edilmiş diğer duruş rükuya eğildiğimiz pozisyondur. Bu pozisyon belimizde oluşabilecek hasarı önler, ağrıyı azaltır.
  • Secde pozisyonunun ise kanser hücrelerinin oluşumunu engellediği düşünülmektedir. Secde esnasında 7 organımız yere yani toprağa temas eder böylece çevremizden aldığımız birden çok elektromanyetik dalgaları, negatif kötü enerjiyi secde esnasında atarız.
  • Secdenin bir diğer faydası ise anne karnındaki bebeğin gelişimini normale sokar, stresi azaltır.
  • Dolaşımı arttıran diğer duruş ise tahiyyat pozisyondur. Kalp etrafında yağlanmayı azaltarak kalp krizi riskini azaltır.

Bu hareketler 5 vakit tekrarlanmaktadır. Vücut için bundan daha faydalı daha rahatlatıcı hareketler topluluğu düşünülemez.

Okumuş olduğunuz yazı, köşe yazarımız "Ece Denizer" tarafından yazılmıştır. {alertInfo}

Ağva'nın Sesi

Ağva'nın Sesi, 2017 tarihinde kurulan haber sitemiz kuruluşundan bu yana doğru, ilkeli ve tarafsız olmaya söz vermiştir. Ağva'nın ilk ve tek haber sitesidir. Haber sitemiz de Ağva'dan son dakika haberleri, ekonomi, kültür vb. ilgili haberler yer almaktadır.

* Spam yorumlarından kaçınmak için tüm yorumlar görüntülenmeden önce denetlenecektir.

Daha yeni Daha eski
Deprem Yardım
Deprem Yardım
Deprem Yardım

İletişim Formu