Ağva'da Yaz Tehlikesi

Ağva'da Yaz Tehlikesi
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Yaz geldi deniz mevsimi açıldı. Ağva'mız da, yavaş yavaş gerek yazlıkçıların, gerek tatillerini geçirmek üzere gelen insanların, gerekse hafta sonu ziyaretçilerinin akın etmesi sonucu, plajlardaki yoğunluğun artacak olması, her ne kadar yetkililerin deniz suyundan ve yüzme sonucu Korona virüsün bulaşmasını düşük ihtimal olarak açıklasalar da, iğne atsan yere düşmeyecek şekilde iç içe güneşlenen, denize giren insanların çok güvenli olmayacakları düşüncesindeyim.

Bu kadar kalabalık insan topluluğunun bir arada bulunmasının, öksürükten, aksırıktan, tükürmekten dolayı insanlara çok kolay bulaşabilen bu salgının tehlikeli olmayacağını düşünmek, bilmiyorum ne kadar akılcı olur ?

Ağva plajı açık deniz olabilir. Açık denizde plajın kirlenmeyeceğini düşünsekte, her iki yandan denize dökülen derelerin ortasında yarı açık havuzu andıran plajın, bu derelerin taşıdığı her türlü kirliliği taşıdığı da göz önüne alındığında, denize girmenin tehlikeli olabileceğini düşündürüyor...

  • Bu defa tehlike sadece koli basilinden kaynaklanan bir kirlilikten değil, gerek iç içe olan insan yığınlarından kaynaklanan kirlenmenin, gerek bu derelerin getirdiği kirlilikten kaynaklı, tehlikenin varlığından söz ediyorum...
  • Diğer yandan bu tehlikenin bilhassa Kilimli koyu ve diğer küçük koylarda daha da fazla olduğunu söyleyebiliriz.
  • Kilimli koyu her ne kadar çok fazla kalabalık olmasa da daha kapalı ve denizin git gel sirkülasyonun zayıf olması tehlikeyi daha büyütüyor.
  • Turizm üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin, gerek iç turizm, gerek dış turizm en büyük gelir kaynaklarından biri. Bütün dünyanın içine düştüğü bu virüs salgınının, ülke ekonomilerini ne duruma getirdiğini hepimiz iyi biliyoruz.
  • Bütün ülkeler tehlikenin büyüklüğüne rağmen, mecburen, her konuda faaliyetlerin başlaması kararını aldılar.
  • Ülkemizde haklı olarak kısıtlı da olsa, iş yerlerinin çalışmaya başlamaları kararı alındı. Bu konuda devletimiz vatandaşlarını korumak için elinden geleni yaptı.
  • Artık bütün insanlar, kendi sağlıkları konusunda daha duyarlı, daha titiz korunmaları için kendi göbeklerini kendileri kesecekler !
  • Benim, Ağva'ya gelecek olanların, plajlarda ve denizde sosyal mesafe kurallarına uygun hareket etmeleri için Belediye ekiplerince devamlı denetimde bulunmaları gerektiğini düşünüyorum.

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel