Şile, Sofular Mahallesinde Orman Yangını

Şile, Sofular Mahallesinde Orman Yangını
Şile, Sofular Mahallesinde Orman Yangını

Sofular mahallesi mağara yolu üzerinde ki Çamlık orman arazisinde saat 24:00 sıralarında yangın çıktı. Bir vatandaşın ihbarı üzerine bölgeye İBB İtfaiye ve Şile Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Rüzgarın da azizliği ile hızla büyüyen yangına destek olmak üzere bölgeye onlarca söndürme aracı, arazöz, tanker ve iş makinesi de takviye edildi. Şile Belediyesi de olay yerine tankerle su taşıdı.
Çok sayıda köylünün ellerinde ağaç kesme motorları ile söndürme çalışmalarına destek verdiği görülürken Yeni Orman İşletme Müdürü Temel Bulut ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de bölgeden hiç ayrılmadılar.

Şile, Sofular Mahallesinde Orman Yangını
Şile, Sofular Mahallesinde Orman Yangını

Sofular mahallesi muhtarı Bilal Aydın çalışmaların başından bir an bile ayrılmazken AK Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül ve İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç'da bölgeye gelerek incelemelerde bulundular, köylülere geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Şile, Sofular Mahallesinde Orman Yangını
Şile, Sofular Mahallesinde Orman Yangını

Görgü şahitlerinden edinilen bilgiye göre yangına bölgede atılan ve ormanın üzerinde dağılan bir havai fişeğin sebep olduğu iddia edilirken henüz bir resmi açıklama yapılmadı.

Ancak olay yerine Jandarma'dan üst düzey komutanlarının ve istihbarat görevlilerinin gelmesi olayda "Sabotaj mı var?" sorusunu akıllara getirdi!

Yangın iki saat içinde sönüdürülürken, soğutma çalışmaları devam ediyor.

( Kaynak: Şile Gündem Gazetesi )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel