Ağva Deresi Mi ? Derdi Mi ?

Ağva Deresi Mi ? Derdi Mi ?
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Ağva'mızın doğu kıyısında kavis çizerek adeta Ağva'yı kucaklarcasına sararak akan deremizin, kıyısı boyunca düzenlenen "Aşıklar Yolu " çevre düzenlemesi için Şile belediye yetkilileri, Ağva'lı hemşehrilerimizle bir toplantı yaparak fikir alışverişinde bulunmuş ve bir komisyon kurulmuştur. Bahsi konu olan yerde şikayetler, genellikle orada kayıklarını bağlayanlar  ile ilgilidir. Bu kayık ve sandal sahipleri, dere kenarına gelişigüzel barakalar yaparak, görüntü kirliliğine sebep olmaktadırlar. Bu görüntü, insanların oralarda rahatça yürüyüş yapmaları ve gezmelerine imkan vermemektedir. Bunun sebepleri herkesçe malum.

Komisyonda görev alan arkadaşlar, yapılacaklar hakkında en doğru kararı vereceklerdir. Ben de burada kendi düşüncelerimi ifade etmek istiyorum.

Bu konuda öncelikle dere kenarı boyunca uzana barakalar kaldırılmalı,kayıkların toplu olarak bağlanabileceği  bir alan oluşturarak, kalan yere belediyeye ait bir sosyal tesis yapılmalıdır. Ağva'da plaj tesislerinde Gutto adı altında bir tesis var ancak, merkeze uzaklığı göz önüne alınırsa orada yaşayan insanlar gidememektedir Nüfus yoğunluğu daha çok bahse konu yere yakın olduğundan, orada yaşayan yaşlı genç herkesin ihtiyacına cevap veren bir tesis olur, hem de kapanın elinde kalan bir yer olmaktan çıkar.

Sağlıklı günler dilerim.

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel