Bel Ağrısı

Namazın İnsan Bedenindeki Fiziksel Mucizeleri
facebook twitter instagram e posta Diğer yazılar

Sevgili Ağva'nın Sesi okuyucuları; Halk arasında bel tutulması dediğimiz durum çoğu insanın bir kerede olsa yaşadığı bir sağlık problemidir. Bu durum kimimizde bir saat sürmüş, kimimizde bir ay sürmüş, kimimizde ise yıllarca devam eden kronikleşmiş bir ağrı meydana gelir. Uzun süre devam eden bel ağrısı hayatı yaşanmaz bir hale getirmekte ve yaşam kalitesini düşürmektedir. Ağrıdan kurtulmak için ise tüm yolları deneriz. Bazen etrafımızdaki insanlardan duyma yöntemleri kullanarak ağrıdan kurtulmaya çalışırız. Çoğumuz ise doktora gitmekten korkarız ama bilmeliyiz ki bel ağrısının bir çok nedeni olabilir. Bu sebeple uzman doktor tarafından önce ağrının kaynağı araştırılmalı, teşhis konuşmalı ve fizyoterapistler tarafından uygun tedaviye başlanmalıdır.

Peki nedir bel ağrısındaki uygun tedavi ?
Fizyoterapistler ağrıyı azaltmak ve kasları gevşetmek için bir takım Manuel terapi uygulamaları yaparlar. Ayrıca kas spazmlarında etkili bir diğer yöntem ise kuru iğnelemedir. Bunun yanında Tens, elektrik akımları, hastanın uyuma ve yatış pozisyonları hakkında bilgilendirilmesi tedavinin bir parçasıdır. Yapılan bu yöntemler ile hastalar genellikle kısa sürede ayağa kalkar ve eski yaşantısına geri döner fakat burada önemli olan iki adım vardır. Birincisi verilen egzersizleri düzenli bir şekilde yapmak ikincisi ise her hastalıkta olduğu gibi erken teşhistir. 

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel