Ağva, Belediye Binasına ve Kültür Merkezine Kavuşuyor

Ağva, Belediye Binasına ve Kültür Merkezine Kavuşuyor
Ağva, Belediye Binasına ve Kültür Merkezine Kavuşuyor

Ağva Belediyesi’nin kapanarak Şile’ye bağlanmasının ardından yıllardır Ağvalıların temel Belediye işlemlerini yapması zorlaşmıştı. Ağva halkı basit işlemler için bile Şile’ye geliyor, derdini anlatması meşakkatli oluyordu.

Bu sorunu çözmek adına seçim döneminde Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın vaatleri arasında yer alan Belediye Ek Hizmet Binası ve Kültür Merkezi temel atma töreni 13 Kasım günü gerçekleşti. Açılışa Kaymakam M.Nebi Kaya, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Jandarma Komutanı Yr.Muharrem Aydın, Emniyet Müdürü Uğur Kurak, İller Bankası İstanbul Bölge Müdürü M.Ferit Yüksel, Ak Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıçak ile bazı muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar.

Ağva, Belediye Binasına ve Kültür Merkezine Kavuşuyor

Başkan Onaylanan Hizmetlerden Bahsetti
Açılış konuşmasını yapan Başkan Ocaklı Ağva’ya verilen sözlerin yapılmaya başlandığına işaret ederek ilk olarak açılışı yapılan Elektrik santrali ve yakında inşaatı başlayacak olan sağlık merkezini hatırlattı. Ardından Şile’de planlanan yeni Belediye, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve Adliye binalarını da müjdeleyen başkan “Tabi bunlar kolay işler değil, bakanlıklarımızla yürüttüğümüz zaman içinde tamamlanacak işler” dedi.

Nasıl Bir Bina Olacak?
Daha sonra temeli atılacak olan belediye ek hizmet binasından bahseden başkan, “Bina faaliyete girdiğinde üst katta belediye birimlerinin odaları alt katta da kültürel ve sosyal faaliyetler için bir salon bulunacak” dedi. Bina projesinin Şile’nin yerel mimarisine uygun olarak tasarlandığını da söyleyen Ocaklı, bu hizmetlerin Ağva’da gerçekleşmesinde gayreti olan Siyasi parti ilçe başkanlarımıza, Belediye Meclis Üyelerimize ve tabii ki en başta sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Ağva, Belediye Binasına ve Kültür Merkezine Kavuşuyor

Başkandan Coronavirüs Uyarısı!
Başkan konuşmasında sık sık COVID-19 tedbirleri konusunda vatandaşları uyardı. Bilhassa sosyal mesafe, hijyen ve maske konularına dikkat çeken Ocaklı “İlçemizde vakalar ülke genelinde ki gibi oldukça arttı. Daha dikkatli olmalı ve tedbirleri almalıyız. Şakası yok!” dedi.

Ağva, Belediye Binasına ve Kültür Merkezine Kavuşuyor

Kaymakamdan Birlikte Kalkınma Çağrısı
Başkanın ardından kürsüye gelen Kaymakam M.Nebi Kaya’da sözlerine projenin kalitesinin ortada olduğunu söyleyerek başladı. Şile ve Ağva’nın oldukça hizmet aldığını hatırlatan Kaymakam bu hizmetlere hazırlıklı olarak devlet kurumları ve belediyenin yanı sıra Ağvalıların da yönetişim içinde olarak yapılanları kazanç kapısı haline getirmesi gerektiğini söyledi.

Ağva, Belediye Binasına ve Kültür Merkezine Kavuşuyor

Virüs Tedbirleri Konusunda Kaymakam da Uyardı!
Ulus olarak zor günlerden geçtiğimizi hatırlatan Kaymakam Kaya, “ Başımızda ki bu musibetten el ele verip kurtulacağız. Vaka sayılarında ki artış Sağlık Bakanımızın da dediği gibi maalesef üzücü. Sizlerden ricamız maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyalım” diyerek vatandaşları sağ duyulu olmaya çağırdı.
Konuşmaların ardından temel atma törenine geçildi. Kurban kesilerek yapılan dualarla binanın temeli atıldı. Binanın önümüzde ki yaza kadar hizmete girmesi bekleniyor.

( Kaynak - Haber Yazısı: Şile Gündem Gazetesi - Fotoğraflar: Nurcan Kırcalı - Şile Haberleri )

0/Yorum Gönder/Yorum

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Not: Ağva'nın Sesi haber sitesinin amacı Şile ve Ağva ile ilgili yapılan haberleri kaynağını belirterek en hızlı şekilde sizlere ulaştırmaktır. Bu nedenle kaynak belirttiğimiz haberlerden Ağva'nın Sesi sorumlu tutulamaz.
Reklam
Ağva'nın Sesi | Site Keşfet | Şile Ağva köyleri | Altligtüel